Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

KANARYA'YA VURULDUK

Ramazan Bayramının ikinci günü Gaziantep de meydana gelen Terör saldırısında hayatını kayıp edenlere Allah'tan rahmet diliyorum.
Geçen hafta Sivas Spor maçını kayıp ettik. İstanbul da Fener Bahçe karşısında ne yapacağımızı düşünmeye başladık. Rakib Sparta Prag maçı öncesi moral ararken, biz de çıkış peşindeydik.
Maçı seyir etmeye başlamadan önce Ramazan: Bir varsayımda bulundu. Sayın Başbakanımızın hakeme telefon ederek Gaziantep Sporun galibiyetine yardımcı olmasını istediğini söyledi. Alınacak galibiyetin Terör saldırısının etkilerini azaltacağını söyledi. Tabi bu hayal edilmiş bir senaryo idi.
Halis Özkahya'nın düdüğü ile maç başladı. Cezası nedeniyle Kadın ve çocuklardan oluşan Fener Taraftarları da takımlarını desteklemeye başladı. Gaziantep Spor alışılagelmiş oyun sistemi olan 4-2-3-1 ile sahaya dizilirken, Fener bahçe ilk kez 4-4-2 sistemiyle oyuna başladı. Beklediğimin aksine Gaziantep maça iyi başladı. Kora kor mücadele verdi. İlk 30 dakika Gaziantep, Fenerden iyiydi.
Hayali telefon emri Hakemde negatif bir etki yapmıştı.Serdar'ın topa sahip olmak için yaptığı hamlede;hakem elle oynama gerekçesiyle endirekt atış verdi.Bu atıştan gelen top;İlk kez oynayan İVANI aştı.Topla buluşan Mehmet Topal; E L İ Y L E düzeltiği topu,ayağıyla filelere gönderdi.Takımını 1-0 öne geçirirken;taraftarlarını da ateşledi.Bu gole rağmen Gaziantep iki net pozisyon buldu.Golü bulamadı.
İkinci yarıya CENK'LE başladık. Cenk-Muhammet ikilisi rakip defansa yüklenmeye başladı. CENK; mutlak iki golü kaçırdı. Ama Gaziantep oyunu dengeledi. Feneri hapis etti. Aykut hoca Krasiç-Baroni değişikliğini yapmak zorunda kaldı. Fener bahçe sahasından çıkamazken, sahaya giren reklamcı bir bayan oyunun durmasına neden oldu.
Ardından Aziz Başkanın hoparlörle konuşması, taraftarları yönlendirmesi konsantrasyonumuzu bozdu. Bu Teknik alandaki Hikmet Hoca'yada yansıdı.71 Dakikada İNTİHAR GİBİ BİR KARARLA: T.Doğanla-Bekir'i ve İvanlada-Ekrem Dağı değiştirdi.Gaziantep sporun balansı bozuldu.Kimyası değişti.Fenerbahçe oyununun kontrolünü eline aldı.Önce Musa Sov,Ardından da Kuyt filelerimizi havalndırdı.3-0 Kayıp ettik.
Biraz em pati yapalım. Bu maçı seyir etmeyen Gazetelerdeki haberler üzerinden takip edenler: Fener’in çok iyi olduğunu zanneder. Bu doğru değil...
Gaziantep Spor forvetleri biraz becerikli ve şanslı olmuş olsalardı: İnanın bu maç bu skorla bitmezdi. Gaziantep galip gelebilirdi. En azından beraberliği kurtarırdı...
Hakemin adaletinden vazgeçtik. Serdar’ın eli, gözüne batarken; Topal’ın eline gözlerini kapatması da bize: Adil davranması beklenen hakemlerimizin karar verirken: Gözlerinin kapalı, kulaklarının sağır olduğunu düşündürüyor. Yine üç büyüklerin yanındalar. Onları anlıyorum. Ekmek parası. Ama Hikmet hocamı anlamakta zorlanıyorum. Maç sonrası söylemleri düşündürücü. İki forvet oyuncu alacağız, Gol yollarında beceri ve şansımız yok. Bunu kabul edelim.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz