Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

KADİR HAS'TA ZORLAMA...

Geçen Nisan’dan beri deplasmanda galibiyet alamamış, bu sene deplasmanda sadece 1 gol atmış ve son altı maçta sadece ve sadece 1 galibiyet almış Gaziantepsporumuz Kayserispor karşısına bu takım çıkacak diye deklere ettiği eseme listesini gördüğümde gözlüklerimi silip gerçek mi? diye bir kere daha baktım.
Tam 4 asını yedek soyunduran Hikmet Karaman sağa Taşkın’ı almış, ortayı Bekir ve Orhan ile sıvamış, Kejo’ya hata yaptım al formanı demiş ileriye de Serdar’ı atarak inşaatı tamamlayacağını sanmıştı.
****
Kayserispor futbolun tüm gereklerini yapıyor bizimkiler sadece savunuyordu, maç bir ara öyle bir hal aldı ki Kayseri vuruyor Mahmut tutuyordu. Geçen hafta o kötü golleri yiyen Mahmut gitmiş yerine PETR CEHC ve CASSİAS karışımı bir Mahmut gelmişti. Defans dağınık, orta şaşırık ileride yok tek bir hapşırık…
Bekir Ozan bu maçta asist kralı olması içten bile değildi tabi rakip adına. Allahtan Binya biniyordu her topun tepesine de bir nebze rahatlıyorduk. İlk yarının uzatmasında artık Mahmut’ta pes dedi sefa vurdu Mahmut yedi. Ama inanın MAHMUT yapılabilecek her şeyi kendi adına sahaya verdi.
****
Hocam İkinci yarı değişiklik yaptı isimlerde, ama yoktu bir değişiklik felsefede. Pozisyon bile vermedi Kayseri tam böyle bitecek derken önce BOBO topu dürtmedi, oh deyip nefesi çektik içeri.
Ve son dakika geldi gollerin en sevindireni. Oldu mu size 1-1..
Farklı oyun sistemi diyen Hikmet hocama soruyorum neyin farkı? Ya da tehlikenin farkında mısınız? Şenol Can sahanın en iyisi ama hocam oyunu riske edip onu alıyor oyundan.
Amaç farklı olmak ya… Ne gerek var oysa farklı olmaya, çıkalım adam gibi oynayalım ya!!!.
Şimdi alınan bu beraberlik kimseyi aldatmasın inanın adamların 5 net pozisyonunu tek başına çıkardı Mahmut. Medunjanin adam gibi oynadı, Binya ve Serdar da ona katıldı. Gerisi eskisi gibi. Ne tadımız var ne tuzumuz ne strateji ne de futbol bolluğumuz , hepi topu birkaç cılız atak.. Valla halı sahaya gidin orada da var bunun gibi nice sağ ve sol ayak…
Kayseri “Kadir Has’ta Kayseri yasta” ama inanın KADİR HAS’TA ZORLAMA bir gol ile bir hafta daha geçiştirdi Hikmet Karaman hoca.
Ve oldu puanımız 12 Avrupa ya gitmemize yeter mi ki acaba? Efendim Avrupa da ne mi ola? Hani şu Gaziantesporumuzun konulmamış hedefi değil miydi sezon başında …
Peki o zaman kümede kalalım bari razıyız valla buna…

Not:Yazarımızın 20 Kasım 2012 Salı Fanatik Gaziantep eki yazısıdır...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz