Hasan AKPINAR

Hasan AKPINAR

İstem dışı

Bu fotoğraf sosyal medyada çok konuşuldu, karedekiler çok tepki aldı.

BJK’nin Gaziantep’te kesinleştirdiği şampiyonluğunun ardından Havalimanı’nda yapılan küçük çaplı kutlamalarda Gaziantep’in üst düzey protokolü de o anları ölümsüzleştiren karelerde yerini alıverdi. Aslında BJK’nin sevincine ortak olmalarında hiçbir mahsur yok.

Şampiyon bir takım gelmiş, üstelik şehir dışından neredeyse 25 bin taraftar getirmiş. Gaziantep, tarihinde hiç bir Pazar gününü , üstelik ramazan, böyle hareketli geçirmemişti.  

Elbette kentin belediye başkanı , valisi şampiyon takımın yanında yer alabilir, kutlayabilir ve hatta havalimanında uğurlayabilir.

Tepkiler, küme düşmüş bir kentin sahiplerinin bu karede yer alması ve bir kutlama havasının ortaya çıkması üzerine çığ gibi büyüdü.

Ancak işin rengi öyle değil.

O protokol, o anda neden havalimanında?

Günü birlik Gaziantep’e gelen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’i uğurlamak için.

Havalimanı VİP Salonunda Gaziantepli Beşiktaşlılar tarafından önceden hazırlanan şampiyonluk pastası kesilecek. Salonda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Vali Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de var.

Şimşek ve beraberindekiler , BJK Başkanı Fikret Orman’ı başarılarından dolayı tebrik ediyor. Kulüp Başkanı da haliyle o anın ölümsüzleşmesi için fotoğraf çekilmesini istiyor ve bu kare ortaya çıkıyor.

Yani aslında ortada fotoğrafın anlattığı gibi bir kutlama havası yok.

Peki yanlış nerede?

Yanlış, bu pozun yanlış anlaşılacağını düşünememek te.

Yanlış, kenti yöneten insanların etrafında bu pozun yanlış anlaşılacağını söyleyebilecek , uyarabilecek insanların bulunmamasında.  

Yanlış, bu pozun sosyal medya denen değirmen de anında paylaşılmasında.

Sonuç olarak; Niyet iyi, fotoğraf istem dışı

NOT: BAŞKALARININ YAPTIĞI BU BİR AKLAMA YAZISI VEYA HABERİ DEĞİLDİR. BU SADECE DURUM TESPİTİDİR.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz