Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

İŞİMİZ ÇOK ZORLAŞTI

Gaziantepspor tarihinde birçok kez badireler atlattı. Van, Kayseri, Malatya, Konya gibi son maçlarda kümede kalmayı başarmıştı. 2005–2006 sezonu da bizim için sıkıntılı bir sezondu. Celal Doğan ile girilen sezona Kayseri yenilgisi sonrası taraftarların protestosuna Celal Başkan, benden bu kadar dedi. Devre arasında yapılan kongrede İbrahim Kızıl kulübün Başkanı oldu. Sıkıntılı günler yaşadı. Gaziantep de oynanan son Malatya maçın da kümede kalmayı başardı.
Bir Anadolu takımının ligde kalması için dört büyükler denilen takımlardan alınması gereken maksimum 24 puandan, en az 9-10 puanı alması gerekir. Hemen bu sezona gelelim. Sadece Galatasaray’ı yenmişiz. Beşiktaşla berabere kalmışız. Toplam DÖRT puan almışız. Bunlara bu dört büyük takımların yaşadığı düşüşleri de eklersek, durumun vahimliği ortada. FENERBAHÇE Takımı, deplasman maçlarının hiçbirini kazanamıyor. Beşiktaş tekliyor. Galatasaray ve Trabzon kör topal deplasmanda maç kazanabiliyor. Doğrudan PLAY OFF’U hedefliyorlar. Kendilerini sıkan dört büyükler yok.
Durum böyle olunca da Gaziantepspor’un KÜME DÜŞMEME mücadelesi yaparken, işi zorlaşıyor. Geçen hafta Fenerbahçe, Samsun ve Karabük te yenildi. Bu iki takımda bizim rakibimiz.
Gaziantepspor küme de kalmak için Karabük, Samsun ve Manisa ile yarışacak. Özellikle Karabük, Samsun, Ordu, Trabzon takımları KARADENİZ bölgemizin takımlarıdır. Profesyonel lig kuruldu, kurulalı lige Karadeniz takımları damgasını vurmuştur. Federasyon dahil etkinlikleri fazladır. Manisa'nın ardındaki güç ZORLU grubudur.
Ayrıca bu üç şehir, Karabük, Samsun ve Manisa küçük vilayetler olup, sporu seven taraftarları birbirine tutkundur. Karabük-Fenerbahçe maçında bayan taraftarlarının desteği seyir edenler durumu daha iyi anlarlar.
Gelelim Gaziantepspor’a: Takım, sezonun başından beri iyi gitmiyor. Her maçta en az 3-4 sarı kart, iki maçın birinde KIRMIZI kart, her hafta bir yada-iki SAKATLIK. Bir sezon da ÜÇÜNCÜ HOCA. Kulübün kontrolünü kayıp etmiş, etrafa laf yetiştirmekten, kulübe zaman ayıramayan Sayın Başkan, Kardeşleri ve Yüzlerini dahi hatırlamadığımız yöneticiler. Takımda disiplin yok. Bezginlik hat safhada, istikrar kayıp olmuş, mahalle maçında penaltı kullanan çocuklar gibi ümitlerin bağlandığı POPOV, ıskacı, Emre baş sakat Kerim, kafasına göre kart gören futbolcularımız. Hiç görülmemesi gereken KIRMIZI kartlar.
Trabzon karşısında 3-1 yenik oynuyoruz. Burak gole gidiyor. Profesyonel, Karce, hiç gereği yokken, penaltıya neden oluyor. Sanki maçı çevirecek?
Sayın KIZIL'IN, birleştiricilikten uzak söylemleri, yerel basına karşı almış olduğu olumsuz tavırlar, yarattığı antipati; ne yazık ki Gaziantepspor’un aleyhine işliyor.
Pazar Günü: BAŞKAN, YÖNETİM, TARAFTARLAR, SAHADA, FUTBOLCULAR, BASIN, VEKİLLERİMİZ, MÜLKİ YÖNETİCİLERİMİZ BİRLİK OLAMAZSAK, GAZİANTEPSPOR’A ÇOK AMA ÇOK YAZIK OLUR. Önce birlik olalım.Sonra hesaplaşalım.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz