Orhan SAĞLAMCAN

Orhan SAĞLAMCAN

İlk yarının ardından

Bir şehrin vizyonunu bir şehrin gelişmesini bir şehrin en büyük reklamı olan marka değeri olan futbol kulübü göz göre göre düşürüldü.

Takım hiç bu kadar aciz durumuna düşmemişti ve ne yazık ki bu pozisyona gelmesini herkes seyir etti.

Şimdi geçmişteki şehirler gibi Gaziantepspor da yok olmak üzere. İstanbulspor, Malatyaspor, Orduspor, Diyarbakırspor, Erzurumspor, Akçaabat Sebat, Kayseri Erciyes ve ligde büyük borç yükü ile çok zor durumda olan Eskişehirspor, Karabükspor, Karşıyaka, Mersin İdman yurdu gibi takımlarla beraber.

Yok olacaklar ve borç batağında gittiği yere kadar gidecek. Bir umut başka isim altında bir sportif başarı olursa olur…

Bu arada Gaziantepsporlu genç oyuncuları aldıkları mağlubiyete rağmen hırsları ve sahaya yansıttıkları mücadeleden dolayı kutlamak gerek.

Tabi burada olumsuzluklar imkânsızlıklar yemeklerin bile yemek fabrikalarından geldiği bir ortamda yüksek başarı beklenmesi çok zor bu durumlarla uğraşan bir ekip ne kadar başarılı olur ortada.

Eğer çok ciddi gelir ve para bulunmazsa ikinci transfer döneminde gerekli hamleler olmazsa geçmiş olsun yolun sonu belli.

Şuan ki yönetimin de çabaları çok umutlu gözükmüyor. Her önüne gelen liderlere sağa sola ağlamakla olmaz bu işler. Biraz icraat lazım. Hoca göndermek hoca getirmek bu işler çözüm üretmez. Para lazım, idari işleri çözmek lazım.

Diğer temsilcimiz Büyükşehir Belediye Spor ise isim değişikliğe giderek Gaziantep sanayisinin önde gelen ailelerinden şehre her türlü hizmetleri olan Sanko Ailesinin değerli ismi Adil Konukoğlu bey efendiyi kulüp başkanı olarak taşın altına ellerini koymaları gerektiğini bildikleri için daha öne kendilerinin olan takımı tekrar alarak ismini Gazişehir Gaziantep futbol kulübü olarak hem ismini hem forma renklerini değiştirdi.

Mevcut teknik ekip ile yola devam ederek hedefi olan bir takım yaratmak için yeni bir oluşum, yeni bir heyecan katmak istediler. Ama istenilen başarı gelmeyince hoca değişikliğine gerek duyuldu.

Yeni hoca ile de beklenen sportif başarı gelmedi şimdi Erkan hoca da doğal olarak alınan futbolculardan çalışmak istemediklerini gönderecek.

Kendi sitemine uygun yerli yabancı sporcular alacak ve bir çıkış arayacak. İnşallah istenilen beklenilen başarı gelir ve şehir de takımına sahip çıkar.

Gazişehir Gaziantep takımına da sezon başındaki hedefi ile örtüşmeyen yanlış transferlerden dersler alması ve ara transferde ihtiyaç duyulan mevkilere doğru oyuncuları kazandırarak, ikinci yarıda sevenlerinin, taraftarlarının ve Gaziantep için umut olmaları dileğiyle…

Hayatın püf noktalarını kaçırsanız hayatınız boyunca tüh noktalarında yaşarsınız.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz