Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

İlk tur tamamSüper ligi 3. sırada bitirerek UEFA’da ülkemizi temsil hakkına sahip olan Gaziantepspor ilk turda eşleştiği FC MİNSK takımıyla ilk maçta 1-1 berabere kalarak Gaziantep’e avantajla dönen takımımız dün akşam rövanş için KAMİL OCAK’A çıktı.
Temmuz ayının kavurduğu günden akşama sıcağa rağmen umutla başladık. Konuk ekip ilk maçtaki gibi savunma güvenliğini elden bırakmadan oyuna başladı. Ataklarımızın çoğunda rakip defans bloğunda eridik. İlk 20 dakika çok sıkıcıydı. Rakip kaleye ilk şutumuzu 23. dakikada attık. Konuk ekip buna cevap verdi. Köşe atışından gelen topa iyi yükselen EMRE gecenin aydınlanacağı müjdesini veren golü ağlara yolladı.1-0.
Bu gol takıma moral oldu. Konuk ekip kıs mende olsa açıldı. DZİANIS’in şutu az farkla auta gitti. İlk yarı bu skorla geçildi.
İkinci yarıya gol kaçırarak başladık. Önce Sosa’nın pasında Cenk ve arkasından Sosa mutlak golü kaçırdı. Futbol bu şımarıklığı affetmez.. Sosa’nın dönen topunda defansımız kötü yakalandı. DZİANIS:topu ağlara yolladı.1-1.Bu golden sonra durakladık. Dzians’ın şutu 90 tabir edilen direkten auta giderken endişe hakim oldu. Ancak gerek taraftarların desteği gerekse de iki takım arasındaki klas farkı sahaya yansıdı. Cenk, Olcan rakip kaleyi dövmeye başladılar. Tribünleri yeniden uçuran gol Wagner’den geldi. Açılan gol arayan Minsk takımı defansında açıklar vermeye başladı. POPOV; oyunu rahatlatan golü ağlara bıraktı.3-1.
Gaziantepspor’u ikinci tura taşıyan son vuruş maçın yıldızı OLCAN’DAN geldi. 4-1
Evet maçı 4-1 kazandık. Adımızı ikinci tura yazdırdık. Evet hava sıcak. Takım hazır değil. Ama çok kötüde değiliz. Bu takıma, futbolculara ve hocamıza sahip çıkmalıyız.
Gaziantepspor’un ilk UEFA macerasında Erdoğan Arıca ile gitmiştik. Aleves maçı öncesi SİİRT JETPA SPORU 4-1 yenmiştik. Hayri abi bu maçtaki hatalarımızdan dem vurarak Erdoğan hocaya ALEVES maçını hatırlattığında Erdoğan hocam kızmıştı…
Biz bu maç sonrasında hocamıza WARŞOVA maçı ile ilgili kaygılarımızı sorduğumuzda, Tolunay hocam açık yüreklilikle soruları cevapladı. Elinden geleni yapacağını, kadronun genişlemesini arzu ettiğini ifade etti. Bu yaklaşım 11 yıl öncesine göre büyük bir gelişimdir. Hocamıza ve bize turu hediye eden futbolcularımıza sahip çıkalım. Ayaklarına, yüreklerine sağlık.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz