Mustafa DOĞAN

Mustafa DOĞAN

İhtiyacımız olan görüntüler…

Ne futbol konuşmak geliyor içimden, ne de Gaziantepspor’un istikrarsızlığını. Burada futbolun güzelliğinden, Gaziantepspor’un başarısından ve ülkenin ne kadar huzurlu olduğundan bahsetmek isterdim. Ne yazık ki ne ülke huzurlu ne de Gaziantepspor başarılı.

 

44 canımız haince ve kalleşçe şehit oldu.. Yıllardır ülkenin başına bela olan bu terör illetinden bir türlü kurtulamadık. Her defasında son olsun, artık yeter diyoruz ama maalesef ne son oluyor ne de son olunması için bir adım atılıyor.. Alışmayın, sindirmeyin bu belayı. Yok edin, ortadan kaldırın..

 

Biz artık futbolun huzurlu bir ortamda oynanmasını istiyoruz. Her karşılaşma öncesi güvenlik ordusunun olmasını, yolların kapatılmasını ve taraftarın maça tedirgin gelmesini istemiyoruz. Güvenli bir ortamda yaşasaydık 44 kişi şuan hayatta olacaktı. Terörün olmadığı bir ülke olsaydık, maçlarda belki de o kadar güvenlik görevlisine ihtiyaç duyulmayacaktı..

 

Çok isterdim yazıma güzel şeylerle başlamayı.. Her şehit haberinden sonra “hayat her şeye rağmen devam ediyor” denilmesinden de bıktım. Hayat devam etmesin. Gerekirse dursun, belki o zaman şehit haberleri gelmez. Bunu nasıl çözersin, yada çözülmesi için neler yapılması gerekiyorsa artık bir an önce yapılsın…

 

Galatasaray – Gaziantepspor maçındaki pozisyonları, golleri yada Kırmızı-Siyahlıları eleştirmeyeceğim. Gaziantepspor’da futbol adına akılda kalan Gökhan Değirmenci’nin 12’i rekor kurtarışı. Onun dışında oynanan oyun geçen haftalardaki performanstan pek farklı sayılamaz.

 

Şunu da ısrarla belirtmek isterim ki Türk Telekom Arena’da yaşananları bir taraftar, bir gazeteci gözüyle değil, vicdanlı bir vatandaş olarak yazıyorum.

 

Her iki takımda maça, Beşiktaş’ta gerçekleşen hain saldırının travması ile çıktı. Maç başlamadan öncede taraftar, çevik kuvvetin üzüntüsünü paylaşmak ve acısını bir nebze de olsa dindirmek için maçtaki görevli polisleri alkışlarla karşıladı. İki takımın teknik heyeti ve oyuncuları da karşılaşma öncesi güvenlik görevlilerine karanfil verdi. Arena’da tam anlamıyla duygusal bir an yaşanıyordu.

 

Maçı izlerken tüylerim diken diken oldu. Bu güzellikler sadece bu kadar değildi. Selçuk İnan’ın polis memurunu taraftara götürerek alkışlatması, iki takımın hep birlikte taraftara gitmesi.. Sahada oynadığı futboldan ve attığı gollerden daha çok gol sonrası çevik kuvvete sarılarak gol sevincini paylaşan Yasin Öztekin’e bende çok teşekkür ediyorum. Milyonların yüreğini su serpen bu hareketi ile takdiri hak etti.

 

İşte tamda aradığımız birlik beraberlik buydu. Gönül isterdi ki bu anların her zaman olması. Şehitler olmadan da birlik olmayı bilmeliyiz.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz