Orhan SAĞLAMCAN

Orhan SAĞLAMCAN

İçinden yazmak bile gelmiyor

İçimden yazmak gelmiyor… Olan olaylar, yapılan kahpece saldırılardan dolayı ama yine de mecburuz.. Hayat devam ediyor.

Soğuk bir havada oynanan ve kim ne derse desin 12 puanlık müsabakayı kendi evimizde kayıp ettik ve dibe demir attık.

Hadi gel artık kurtulabilirsen kurtul o alt sıradan. Başkansız, lobisiz, seyircisini küstürmüş bir şehir, haftalar önce yazdık söyledik. Bir takım küme düşerse şehir küme düşer diye ve bundan sonra kötü günler bizi bekliyor. Ne para ne pul kurtaracak artık. O stres, o sıkıntı rabbim o kötü günleri yaşatmasın ve göstermesin.

Gün birlik günü. Gün kötü günleri sıkıntıları atlatmak günü. Bu takımın öncelikle iyi bir yönetime ve öz güvenine kazandırmak lazım. Zor günler bizi bekliyor. Yaklaşan devre arası ve transfer zamanında gerekli takviyeler yapılıp istenilen başarı yakalanırsa inşallah ligde kalırız.

Çok yazılacak söylenecek şeyler var ama bu saten sonra ne yazsak ne çizsek boş. Söylenecek tek bir şey var bırakın gidin de bu takımı gerçek sahipleri alsınlar ve layık oldukları yere getirsinler.

 

BÜYÜKŞEHİR GAZİANTEPSPOR KLASİĞİ

Çok büyük umutlar ile başlayan transferde hiçbir engel tanımayan takımlarında şampiyon olmuş iyi futbol oynayan futbolculardan kurulu bir ekip oluşturuldu ilk haftalarda. Bir parlayan ekip vardı. Acaba mı derken içeride sıkıntılar başladı ve akabinde teknik direktör ve Sportif direktörü yollayan ve bu ligleri iyi bilen şampiyonluklar yaşayan siyaha siyah diyen beyaza beyaz diyen hiç grisi olmayan bir teknik heyete takımı teslim edildi.

Geldiği zaman iyi bir takım diyen Metin Diyadin ilk iki maçtan sonra üst üste üç maçı da kayıp edince ve sisteme uymuyor diye hafta içinde başladı çalışmak istemediği sporcuları bir bir göndermeye. Şimdide başladı bu transferleri yapan meslektaşları olan Bülent Bölükbaşı’na ve Ali Güneş’e bu nasıl bir yapılanma hani iki hafta önce yazmıştık iyi giderse ben yaptım kötü giderse ben mi bu takımı kurdum diye söyler diye. Sanki olacakları biliyormuşuz gibi oldu.

Tabi şimdi olacak olan altı yedi sporcu gidecek ve ardından yapılacak transferler ve yeniden bir umut olsun diye çalışmalar yapılacak. İnşallah gereksiz ve pahalı yanlış transferler yapılmaz ve kulübü maddi sıkıntılara sokmazlar.

 

YAZIK OLDU BU MÜCADELLEYE

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin 11. Haftası’nda kendi evinde ligin güçlü ekiplerinden Fenerbahçe’yi konuk eden Gaziantep Basketbol salondan 98-102 mağlup ayrıldı.

Baştan sonuna kadar Gaziantepspor un üstünlüğü ile geçen ve uzatmalara giden ve maçın kahramanların yapmış oldu çok basit top kayıpları ile kayıp edilen bir müsabaka yaşadık. Yıllar sonra ilk kez bu kadar arzulu istekli bir taraftar topluluğu önünde oynanan müsabakayı kayıp etmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Maçı başkanlarla ve eşi ile izleyen onursal başkan ve bakan hanım Sayın Fatma Şahin Hanımefendi de yerinde duramadı. Her atılan basketten sonra ayağa kalkıp bir taraftar gibi alkışlaması gözlerden kaçmadı. İnşallah bu destekleri tüm takımlarımızda olumlu yönde başarı sağlar. Kalın sağlıcakla, iyi haftalar…  

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz