Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

HIRSsIZ KAMİL OCAK'TA


Maç günü enteresan bir analize dikkat çekmiş maçın hakemi ile futbol hayatımızda hiç kazanamadığımıza dikkat çekmiştim. Cumartesi gecesi gelenek bozulmadı.
Penaltımızın verilmediği, ofsayttan golün atıldığı ve emeğimizin çalındığı bir Fener maçını daha geride bıraktık.
Geçen sezona nazaran takımı daha diri ve dirençli bulduğumu belirtmek isterim ama kadro derinliğine baktığınızda yedek kulübesinin yerinde yeller estiğini görmemek mümkün değil.
Rakip karşımızda resmen yürüyerek oynuyordu biz ise onları sahamıza çekip arkalarına girmeyi planlayarak kontradan golü yapma felsefesinde başladık. Bunu da başardık aslında. Cenk ve Turgut Doğan MERCEDES’in çok iyi oyunu ile her fırsatta Fenerlilere korku saldık.
Cenk demişken gol atmak düşüncesi onu öyle hırpalıyor ki takımın kazanmasından çok golü ben atayım diye her pozisyonda vuruyor.
İşte cumartesi gecesi bu düşünceden sıyrılmış olsa 3 sıfır biterdi inanın maç.
Sernas iş yaparım diye bas bas bağırıyor. Kondisyonu falanda yerinde teşekkürler Karçe onu bize önerdiğin için.
İkinci yarı hakemi de arkasına alıp önce ceza sahası içinde ofsayttan atılan gol daha sonra her fırsatta takdirini Fener'e kullanan bir yönetim.
İnsanın emeğe saygısı olur bu şehirdeki taraftar ve futbolcunun da bir şerefi olduğu gerçeği vicdanına nükseder insanın ama nerde...
Taraftar demişken maratondan tek tık çıkmadı. Neden çıkmadı çünkü hepsi Fenerli idi. Neredeyse oysa ben bunu gizlemeleri yerine forma giyip müze tarafında bulunan ve anamıza avradımıza söven çapulculara katılmalarını yeğlerdim..... Yazık zaten 32 maç tutuyorsunuz Feneri bari iki maç kendi memleketinize sahip çıkın yalan da olsa.
Neyse..
Egemen’in Cenk’i biçtiği pozisyona tüm spor yorumcuları penaltı dedi bir tek Kamil bey hariç.
Peki bu çalınan 3 puanla bu takım küme düşerse vicdanına nasıl hesap vereceksin Kamil hoca.
Fenerli olduğunu cümle alem biliyor ama bunu gözümüze sokman şart mıydı?
Evet diyecek pek bir şey yok Gaziantepspor elinden geleni yaptı. HIRSlılardı da ama hesap edemedikleri başka HIRSsIZlar vardı...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz