Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

HİKMET-İ KAHRAMAN

Sakatlıklar, cezalı oyuncular, üstüne de hoca değişikliğini ekleyin. İşte böyle bir ortamda Sivassporu ağırlıyoruz. Beşiktaş maçı sonrası Abdullah Hoca gönderilmiş, yerine Hikmet Karaman ve ekibi getirilmiş, yeni teknik bir buçuk antrenmanla takımı karşılaşmaya hazırlamış. Koskoca Gaziantep de kar yağışı nedeniyle karla kaplanmış, zemini temizlenmiş antrenmana müsait saha bulmakta zorlanan hocamız, ilk kez takımın başında Kamil Ocak da. Hava buz gibi. Konuk ekip dört haftadır kazanmanın verdiği motivasyonla sahada.
Kuddusi Müftüoğlu’nun düdüğü ile maç başlıyor. Hocamız sakatlık ve cezalılardan yoksun oluşturduğu on birin kalesine yanında getirdiği Özden’i koymuş. Defansa da Dany-Binya bu ikilinin önüne de Orhan ile Yasin’i koyarak, savunmayı sigortalamış. Daha maçın ilk dakikaları Cenk, kaleyi yokluyor. Bizler tribünlerde bu maç farklı olur diyoruz. İlk 30 dakika iyi gözüküyoruz. Ama konuk ekip’in çeled uşakları olduğunu unutuyoruz. Köşe vuruşundan gelen topla buluşan Enoramo topu filelere yolluyor. 1-0 yenik duruma düşüyoruz. Ama bu gol bize bu kez ders oldu. Sivasla oynadığımızın farkına fardık.. Enaramo, Erman ve Grosicki yi daha iyi kontrol etmeye başladık. Dany, Enoroma’yı kontrolde zorlandı. İlk yarı bu skorla bitti.
Gaziantep ikinci yarıya iyi başladı. Köşe vuruşundan kale alanına gelen topla buluşan Cenk’in sert şutu, defans oyuncusu Kağan’a çarpıp ağlara takıldı. Skora denge geldi. 1-1 Erken bulunan gol, takıma moral oldu. Ama maçın 54.dakikasında Özden’i de aşan topa gol çizgisinde, Milan’ın abanarak topu auta atması oyunun kırılma anıydı.. Buna 55 dakikada gelişen atağımızda Kıvanç’ın KIRMIZI kart görmesi de eşlik edince, Hikmet Hocaya alan genişletme imkanı tanıdı. Orta alanda yorulan Sapara oyundan alındı. Muhammet oyuna alındı. Orhan-Yasin ikilisi uyum içinde takımı hücum bölgesine taşıdı. Serbest atıştan gelen topla buluşan Muhammet, düzgün bir vuruşla kaleci Atilla’yı avladı. 2-1 öne geçtik. Bu gol takımı ateşledi. Oyunu on kişi oynayan rakipin yarı sahasına yığdık. Cenk, kaçırılması imkansız golleri kaçırdı. Ama sahanın en çalışkanlarından biriydi. Rıza hocanın Nas ve Suarez hamleleri sonuç vermedi. Uzatma dakikalarında gol çıkmadı.
Sonuçta ilk kez geriye düştüğümüz bir maçı çevirdik. Orhan Gülle ve Binya ilk kez mükemmele yakın oynadı. Özden, ben eskiden beri bu takımın kalecisiyim dercesine kaledeydi. Alınması gereken bir maçtı. Bu üç puan hem hocamıza hem de takıma nefes aldırdı. Tebrikler futbolcu arkadaşlarım. Tebrikler Hikmet hocam. Yorumlarının %30’unu takıma aşılarsan kim tutar seni…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz