Bora Kanevetçi

Bora Kanevetçi

HEYECAN YAPTIM

Okula yeni başlamış çocuk misali…

Bir heyecan bir heyecan..Demeyin gitsin..
Telgraf ailesine katılmış olmanın verdiği  güzel heyecana, tekrar okuyucularımla buluşmanın verdiği heyecan da eklenince,  maçın heyecanını yaşayamadım desem yeri var…
Derkennnn....


Muhammet'in müthiş golü aldı beni tekrar karşılaşmaya götürüverdi... Giderken de Gaziantepspor'un kazanılan puanlara rağmen ilk defa bu kadar kazanmaya istekli olduğunu gördüm. Her geçen hafta daha da oturan bir takım iskeleti gördüm.
Haaa... Bir de Okan Hoca'nın tabiri caizse dersine daha iyi çalıştığını gördüm. Öyle ki; Akhisar Belediyespor'un başarısının ardında yatan gerçeğin, defans arkasına atılan uzun toplar olduğunu, geride geniş alan bırakıldığında tehlike yarattıklarını, özellikle de Gekas'ın gollerinin ardında yatan gerçeğin Bilal Kısa olduğunu iyi çözümlemiş. Tabii Bilal Kısa-Gekas hattı kesilince hem Akhisar Belediyespor hem de Mustafa Reşit Akçay ( KISA) devre yaptı!..


Siz bakmayın böyle rahat rahat rahat kısa devre falan dediğime...
Akhisar gibi, adını ister kolej takımı, ister kent takımı,ister kasaba takımı deyin.. Kenetlenmiş, çıkış yakalamış takımlardan galibiyet almak öyle kolay değildir. Gaziantepspor kendi sahasında dahi olsa ligin sürpriz çıkış yapmış iki takımından da altı puan almayı becerdi.


Bu yazının üst satırlarında şunu gördüm, bunu gördüm derken aslında görmek istediğimiz dile getirdik. Maçın analizini yapmaya gerek yok. Yapılmadı gereken genel analiz. Kimse kusura bakmasın. Eğer Başkan İbrahim Kızıl ve Gaziantepspor yönetimi geçen yıllarda yaptığı hatalar düşmezse Okan Buruk ve ekibi bu sezon kimsenin kendilerinden beklemediği başarılara imza atabilir. Gelinen nokta ve dokuz haftada yakalanan 15 puan bunu gösteriyor. Tabii ki ilk yarıda oynanan oyunun ve hırs yerini birazcık rehavete bırakmış olabilir. Bu takımın bazı eksikleri olabilir.
Ama her ne olursa olsun ligin iki tane çıkış yapmış takımından iki haftada alınan altı puan, umarım ki Okan Hoca'nın ve Gaziantepspor camiasının önüne yeni hedefler koymuştur. Belki de bu yüzs eksen dakika çok şeyi değiştirecek..


Benim fikrim, Türkiye Süper Ligi'nde liderliğe oynayan büyükler diye tabir edilen takımlardaki istikrarsızlığı kullanarak gelinebilecek en üst noktaya gelinebilir.
Her ne kadar ütopik gibi gelse de.
İşin heyecanı burada. Ben heyecan yaptım. Ya SİZ?

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz