Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

HER İNCELEME MAHKEMEDE BİTMEZ

Maliye denetçileri Gaziantepspor’un evraklarını incelemeye almış. Bakanlığın RUTİN incelemeleri olarak değerlendirilirse, bundan normal bir denetim olamaz. Çünkü UEFA önümüzdeki sezondan itibaren kulüplerin BORÇSUZ olarak hayatlarını devam ettirmelerini istiyor. Maliyenin kulüp yetkililerinden talep ettiği bazı evrak ve defterlerin Kızıl grupta olması, anormalmiş gibi görünmektedir. Kulübün muhasebesini takip eden muhasebecilerin, Sayın Başkanın şirketinde çalıştıkları göz önüne alındığında, yadırganacak bir olay yoktur diye düşünürüm.
Eskileri hatırlayınız. Rahmetli Selahattin ÖZTAHTACI, Başkan iken, muhasebe evraklarını, şirketinin muhasebecisi Sayın DURMUŞ İŞSEVER, rahmetli Muhittin GÖYMEN, Kulüp Başkanlığı yaptığı dönemde de, şirketinin muhasebecisi tutardı. İsmini hatırlayamadım.
Yapılan şikayetlerle ilgili olarak, devletimizin denetim organları, yetkili makamlarca görevlendirilerek, gereken soruşturmaları yaparak, hazırladıkları sonuç raporlarını ilgili makamlara iletirler. Eğer yapılan şikayet bir güç tarafından yönlendirilmemiş ise, kelle koparmaya yönelik değilse, normal yasal prosedür işler. Sakin ve sorumlu bir şekilde sonucu beklenmelidir.
Özellikle siyasi partilerin kadrolaşma ile ilgili hesaplaşmalarında, genel olarak hayali kişiler tarafından imzalanmış, resmi yetkililer tarafından kaleme aldırılmış dilekçeler kullanılır. Tetikçiliği iyi yapan Müfettişler görevlendirilerek: İlgili kişi yada kişilerin defteri dürülür. Bunları, ben kendim yaşadım. Şikayetçi olan kişi yada kişiler ortada yoktur. İmzaları taklittir. Kamu yararı kılıfına uydurulup, taraf oldukları, görevliyi tarihin karanlığına postalarlar...
Anayasamızın 38.maddesi "SUÇLULUĞU HÜKMEN SABİT OLUNCAYA KADAR HERKES;SUÇSUZDUR" demektedir.Bu nedenle bir yargı makamı tarafından verilmiş bir suç hükmü verilinceye kadar, kişi yada kuruluşlar SUÇSUZDUR. Verilen cezalara üst makamlara itiraz hakkı da saklıdır.
Bu nedenle Maliye Bakanlığı tarafından Gaziantepspor’un defterlerinin incelemeye alınması gayet normaldir. Evrakların bir kısmının da başkanın şirketinde olması da, suç teşkil etmez. Gönlümüz kulübümüzün daima el üstünde olması, Süper lige damga vurması, açık bir şekilde yönetilmesi, Şike davalarından uzak kalması ve hesap verebilir durumda olmasıdır.
Futbolda ortalığın toz duman olduğu şu günlerde bu incelemenin yapılması MANİDARDIR. İncelemenin ucunun nereye bağlanacağı belli değildir.
Bu soruşturmayı fırsat bilip kulübün içinde olduğu durumdan yararlanmak için, Sayın Başkan'a yüklenmek ve bu süreçten başkanı vurmayı planlamak doğru bir yaklaşım olamaz. Sayın Başkan, kulübün başına kongrelerle geldi. Gitmesi de kongrelerle olmalıdır. Yasal bir olay subut olmadıkça, bu denetim üzerinden, başkana yöneliş Gaziantepspor’a katkı sağlamaz.
Camia olarak CUMARTESİ GÜNÜ SAAT:13.00 de oynayacağımız hayati önem taşıyan SAMSUNSPOR maçına odaklanmalıyız. Taraftarlarımız, sabırlı ve SORUMLU davranmak zorundadır.
Demokrasiyi geliştirmek istiyorsak ki istemeliyiz. Kurum ve kuruluşlar doğru, şeffaf, adil, açık, hesap verir, toplum vicdanını yaralamaz bir anlayışla yönetilmelidir. Bugüne kadar, birbirimizi yiyerek bir yere varamadık. Suçluluğu ispat edilene kadar herkes suçsuzdur. Sorumlu davranım. SAKİN OLALIM. BAŞKA GAZİANTEPSPOR YOK...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz