Orhan SAĞLAMCAN

Orhan SAĞLAMCAN

Haydi hayırlısı

Selam sayın sevgili sporseverler değerli okuyucularımız;
Yazıma başlamadan önce 8.yıl Gaziantep Büyükşehir Belediye Spor da asbaşkanlık ve genel saymanlık görevlerinde bulunmuş, bizlere çok emeği olan birlikte çalıştığım değerli büyüğüm iş adamı Tuncay KARA Bey efendiyi rahmetle ve saygı ile anıyorum ve kederli ailesine sabırlar diliyorum.

Sezon bittikten sonra uzun bir aradan sonra siz değerli okuyucularımızdan uzak kalmanın üzüntüsünü yaşadık ve ligler başladı. Başlamadan önce Gaziantepimimde yaşanan spor olayları sizleri ne kadar üzdü ise bizleri de üzüntüye soktu ama maalesef şartlar ne ise biz onlara yalnızca seyir ettik.

Tabi Gaziantep de spor da gelişmeler o kadar sıkıntılı ve enteresan gelişmeler oldu ve oluyor biz yazılarımızda da çok yazdık ve dikkat edilmesi gerektiğini, takım küme düşerse şehir küme düşer dedik. Maalesef gitti giden. Şuan Süper Lig maçlarını basından ve lig tv izliyor takip ediyoruz.

Şimdi Gaziantep Büyükşehir Belediyespor özelleştirildi ve eski sahibi olan Sanko’ya yönetimine verildi. Tabi burada amaç Gaziantepspor’a Kızıl’lara inat mı yapıldı yani özelleştirildi.

Sil baştan bir kulüp yapmaya başlandı yanlışlar doğrular ile. Çok ama çok seçkin bir yönetim oluştu. İçeride bu işleri idare edecek elamanlar olmayışı biraz sıktılar yaratsa da teknik ekibin raporu doğrultusunda transferler yapıldı.

İlk iki haftada izlediğim Gazişehir Gaziantep futbol kulübü daha tam anlamı ile lige motive olamamış ve hazır değiller. Umarım bir an evvel toparlar ve özlenen istenilen başarı sonuçlar alırlar.
İki kulüp neden bir kulüp olmasın.

Biri yarışmacı biri pilot takım en azından maddi ve manevi bir birini destekler ve yükleri azaltır. Transfer zamanı onca paralar harcanmaz ve kulübelerimiz karlı çıkar.

Kazanan Gaziantep şehri ve futbolu ortaya çıkar ki onca Gaziantepli hocalarımız boşta güzel bir ekip kurarak futbolcu fabrikası gibi. Şimdi herkes bir Altınordu spor kulübü örneği veriyor. Daha önce bu örneklere bizler idol idik. Gaziantepspor, Gençlerbirliği gibi spor kulüpleri örnekti.

Lütfen sayın başkanlarımız bu işlere el atsınlar ki kulübümüz tarihimiz kayıp olup gitmesin.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz