Orhan SAĞLAMCAN

Orhan SAĞLAMCAN

Hayaller başlamadan biter mi?

Gaziantep yönetimi ısrarla yeni stadyumda oynamak için bastırdı, Sayın Vali, Büyükşehir ve Gençlik Spor yetkilileri ne pahasına olursa olsun zeminin tam oturmamasına rağmen risk alarak müsabaka oynanmasını sağladılar.

Hafta içerisinde yapılan duyurular ve taraftarların yoğun ilgisi gece yarılarına kadar paso lig kartı alma ve yeni stadyumu o heyecanı yaşamak ve takımı desteklemek için yollara düştüler. İlk müsabaka olması nedeni olası aksaklıklar da çabası oldu. Kapılarda paso liglerin çalışmaması yoğunluğun sürekli yönetim aleyhinde tezahürat yapması taraftarları çileden çıkardı.

Evet yapılan transferler yeşeren umutlar ve müsabakaya gelince yalnızca Muhammed Demir sahada, Sefa ise yedekler arasında. Yabancı sporcular ise tribünde coşkulu taraftar ama o kadar ruhsuz sporcular ve ilk yirmi dakika olan skor ve yaşanan handikap müsabaka sürecinde hiçbir varlık gösteremeyen takımımız ne orta saha da organize olacak bir atak nede forvette gol arayan forvetimiz yok hiçbir varlık gösteremeyince saha kenarı da umutsuz bir şekilde maçın bitmesini ve daha çok acı çekmemek için dua etti.

Bence Kamil Ocak Stadyumu bizim için avantaj olabilirdi. Çünkü takım olarak pas yapma özelliğimiz yok buda hem bizim için avantaj olup rakipler içinde dezavantaj olabilirdi ve en azında oynayamıyorsan oynatmazdın ve orada maç kazanma şansımız daha fazla olurdu. Şimdi bu kadar zor durumda iken nasıl olacakta bu seyirciyi her maça getireceksin rakip üstünde baskı kuracaksın nasıl maç kazanacaksın.

Yıllar sonra ilk yarı bitimi ile ligin dibine demir attık. Yazık hiç bu kadar kötü duruma düşmemiştik. Şimdi tek rakibin var öncelikle Çaykur Rizespor’u yakalayacaksın 17 maçın 8.i içerde 9 deplasman yapacaksın ve 8 maçın 3 kendi sahanda Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, zor bir süreç bizi bekliyor.

Aylar önce yazdık haftalardır yazıyoruz. Küme Düştük, Düşüyoruz diye… Lütfen aklınızı başınıza alın çok zor bir durum ama bir mucize lazım artık kurtulmak için.

Bu saatten sonra istifa etsellerde boş

HAYAL KIRIKLIĞI

İlk yarının son ikinci yarının ilk maçı gidenler ve gelenler ile yapılan transferler Metin Diyadin hocanın benim istediğim gibi değil deyip istediği transferleri yapması ve tekrar yeşeren umutlar.  7 maç da 5 mağlubiyet 1 beraberlik 1 galibiyetle güzel bir seri yakalayan ve tüm hesaplar şampiyonluk ve play off olarak düşünülürken elde ligde kalma başarısı olacak yine.

Şimdi ne olacak seyirciden yoksun Büyükşehir Gaziantep Arena’da oynamaya giderse, şirketlerde ve belediyede çalışanlarının mecbur tutulduğu maçlar oynanacak. Maalesef bu takımımızda işler iyi gitmiyor. Bir iki maç daha kaybederlerse onlarda düşmemek için çırpınacaklar. Vahh Gaziantep’im vahh.. Nerelerden nereye geldin…

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz