Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

HAFIZAMDA KALAN TEBESSÜMLÜKLER

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Tansu Çiller’in, Boğazlıyan Kaymakamı'na: “Boğazlanan kaymakam” diye hitap etmesinin üzerinden yıllar geçti.

Büyük Şeytan ABD Başkanlarından Geoge Bush’un ‘bizim üçüncü önceliğimiz eğitime birinci önceliği vermektir’ demesi, hâlâ hatırlarda yerini koruyor. .

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Tansu Çiller’in, Trabzon’dayaptığı bir konuşmada, “Trabzon’u Akdeniz’in incisi yapacağız demesinin üzerinden de yıllar geçti.

 

Adam'ın biri (Baba Muhalefet Partisi Müdürü) "Hz. Ali ünlü, önemli bir İslam düşünürüdür ve kitapları vardır.' Ayrıca 'Seyit Rıza bir insandır' diyeli çok zaman geçmedi.

 

Milli Şef İsmet İnönü’n mahdumu Erdal İnönü’nün bir toplantıda kendisine,’seni sevmeyen ölsün’’ diyen vatandaşa ‘’aman ölme bir oy gider’’ cevabını vermesinin üzerinden yıllar geçti.

 

Saatlerce konuşup, hiçbir şey söylememesi ile ünlü, ‘Çoban Sülü lâkaplı Süleyman Demirel’in Güniz Sokak’ta Nazmiye ile tavuk besleyecek değiliz’ demesinin üzerinden yıllar geçti.

 

Seyyah ve iki arkadaşının, Stalin zaliminin 1944'de Sibirya'ya sürgün ettiği Ahıskalıların, şimdi Gürcistan'daki yurduna yaptığı, ancak hiç bir Ahıskalı bulamadığı seyahatin üzerinden yıllar geçti.

Şimdi tarihin ‘siyasi partiler çöplüğü’nde bulunan Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) Genel Başkanı Aydın Güven Gürkan’ın, partinin Kızılcahamam mitinginde, vatandaşlara Sevgili Kızılderililer’ demesinin ve halkın kahkahalara boğulmasının üzerinden yıllar geçti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) kravatsız girilemeyeceği kararı üzerine, kravatı beline bağlayanmerhum Osman Yüksel Serdengeçti’nin, mecliste yaptığı bir konuşmada, ''bu meclisin yarısı hıyardır! Sözümü geri alıyorum. Bu meclisin yarısı hıyar değildir...'' diyeli çok oldu.

Türkiye’de ‘dün dündür bugün bugündür - yollar yürümekle aşınmaz kavramlarının mucidi, ‘İslam Köylü Süleyman’ lakaplı Süleyman Demirelin, ülkemizde ilk hayali ihracatıgerçekleştiren yeğeni Yahya Demirel için, Yahya’yı ben kulağından tutup mahkemeye verdim” demesinin üzerinden yıllar geçti.

Türk siyasetinde ‘Parti Genel Müdürü olarak anılan, onlarca defa seçim kaybetmesine rağmen ‘robot seçmenleritarafından koltuğuna perçinlenen Kemal Kılıçtaroğlu’nun, Belediye Başkan Adayı olduğu İstanbul'un Kâğıthaneilçesinden bahsederken, Kağıttepe’de ev tuttum” demesinin üzerinden yıllar geçti.

Adam olmadığı anlaşıldığı için’ artık değer verilmeyen ve buna kızarak geçtiğimiz günlerde, diğer adam olmadıkları anlaşılan zevatla, Yaprak Partisi adıyla bir siyasi partikuran, eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun, Hak-İş Genel Kurulu'ndaki nerede bir zalim varsa onun yanında olacağız” sözü tarihin tozlu raflarında yerini alalı çok oldu.

Daha çok var da… Yer kalmadı…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz