Orhan SAĞLAMCAN

Orhan SAĞLAMCAN

GÜZEL SONUÇLAR

Merhaba sporseverler. Sizlerle burada olmaktan dolayı çok mutluyum. İnşallah uzun süre bilgi birikimlerimi ve haftalık maç yorumlarımla bu satırlarda olacağım.

 

İşe önce Gaziantepspor’dan başlayalım…

 

Cumartesi günü Kamil Ocak Stadyumu’na hem umutlu hem umutsuz geldiğimizde, son haftaların başarılı takımı Osmanlıspor’un çıkışı bizi biraz tedirgin ediyordu. Özellikle bizim de gol yollarında sıkıntı yaşadığımızdan dolayı sonucunu merakla beklediğimiz müsabakaya, Gaziantepspor daha istekli, daha arzulu, buna karşı Osmanlıspor’un tam bir bahar yorgunu havasında çıktı. Rakibin rahat kazanırım diye düşündüğü maçta hesaplar tutmadı. Temsilcimizin iç sahadaki en iyi maçı diyebileceğimiz müsabaka istediğimiz gibi sonuçlandı.    

 

 

Müsabakaya kararlarıyla etki eden ve doğru kararlar veren maçın hakemi Mete Kalkavan’a ayrı bir parantez açmak istiyorum. Herkesin tribünlerde ofsayt dediği ki yardımcının bile bayrak kaldırması Mete Kalkavan’ın pozisyona yakın olması ve golü vermesi bizim açımızdan sevindiriciydi.

Gaziantepspor’un vazgeçemediği, olmazsa olmazı Muhammet Demir’e dua ediyoruz sakatlanmaması için. Bir pozisyonda yüreklerimizi ağzımıza getirdi. Bu oyuncunun takımda olmaması çok büyük eksiklik yaratacaktır.

 

Müsabakaya bu sezon ilk kez onbirde başlayan Putsila tek kelimeyle muhteşemdi. Topu ayağında tutması, sık sık pozisyonların içinde olması takımı hücum yönünde rahatlattı. Uzun bir süreden sonra Muhammet Demir dışında farklı ir oyuncunun gol atmasıda takım üzerindeki stresi atmıştır. Futbolcularımızın göstermiş olduğu performans ve tribünlerinde coşkusu galibiyetin mimarı olmuştur.     

 

 

Kamil Ocak’tan galibiyet sevinciyle çıkarken aklımın diğer bir ucunda ise diğer temsilcimiz Büyükşehir Belediyespor vardı. Samsun da iki namaglup takımın alacağı sonuç merakla bekleniyordu. Beni tek umutlandıran takımımızın iyi takıma ve seyirciye karşı iyi motive olmalarıydı.

 

 

Müsabakada tam dediğimiz gibi başladı. Mücadele zevki yüksek bir karşılaşma oldu. İki takımda tekmili oyununu maç sonuna kadar sürdürdü. Müsabakaya damga vuran iki oyuncu vardı. Diğer oyuncularında katkısı vardı ama kaleci Adam ve stoper Raspopovic’in iyi konsantre olması 1 puanla dönmemize etki etti. Kojıc biraz daha etkili olabilseydi belki de 3 puanla dönmemiz içten bile değildi. Yine de müsabakada emeği geçen yönetim, teknik heyet ve futbolcu kardeşlerimizi kutluyorum.

 

 

Ayrıca Gaziantepspor-Osmanlıspor maçında göze çarpan bir konuyu dile getirmek istiyorum. Yöneticilerimizin protokol tribününde daha sakin ve sabırlı olmaları gerekiyor. Pozisyon gereği hakeme tepki gösterip, rakip takımın kulüp menajerine tepki göstererek sahaya girmesi bize pahalıya mal olabilir. Biraz daha dikkatli olup, kulübümüze zarar vermemiz gerekiyor.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz