Kerem EFE

Kerem EFE

GÜNEŞ YENİDEN DOĞUYOR

Seksenli yılların sonlarını hatırlıyorum. Beslenspor’un maçlarına gidebilmek için okulu kırdığımız günleri. Beyaz Gölge diye bir Amerikan dizisi vardı. Türkiye’ye basketbolu sevdirmişti, ondan sonra Gaziantep’li bir iş adamımız gitti bir takımı satın aldı ve markasını oluşturmak adına bu takıma ismini verdi ve bu takım Hüsnü ile Antony LEE ile, Griffin ile çok ciddi işler başardı. Hatta Play Off finalinin kapısından döndü. Galatasaraylı Çağatay’ın son saniyede 10 metreden attığı o üçlük olmasaydı, belki de o sene şehrimize bir basketbol şampiyonluk kupası gelecekti.
Daha sonra uzun yıllar bu şehirde basketbolun esamisi bile yazılmadı. O dönemin gençleri olarak bizler Mahalli Lig’de kendi aramızda kıran kırana maçlar yapardık hepsi o kadar.

Maçlara kendi imkanlarımızla gider, hiç antrenman yapmadan Lig’e başlar, kendi formalarımızı kendimiz yıkardık. Ama inanın o dönemin gençlerinden hangisine sorarsanız sorun eminim ki büyük çoğunluğu şunu söyler, ‘ evet kesinlikle hayatımın en güzel günleriydi.’

Bir kere kavga gürültünün çıktığı hiçbir maç hatırlamam, yensekte yenilsekte Kamil Ocak Spor Salonunu hep beraber terk ederdik.

Uzun yıllar sonra Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği destekle basketbol sevgisi tekrar yeşermeye başladı. İkinci Lig’de bir süredir mücadele eden takım çok büyük bir başarı yakalayarak Birinci Lig’e yükseldi.

Buraya kadar her şeyi kendi imkanlarıyla karşılayan yönetimin bundan sonrasına güçlerinin ne kadar yeteceğini tahmin etmek hiç zor değil.

Dünyanın en büyük takımı olduğu kabul edilen Barcelona, formasına yüz kusur sene sonra reklam aldı, bunun tek amacı var, gelirlerini arttırmak.

Türkiye’de kendilerine üç büyükler denilen takımlar bile amatör şubelerine sponsorlar bularak ayakta kalmaya çalışıyorlar. Ancak bu sponsorlardan gelen desteklerle tekeri döndürebiliyorlar.

Türkiye’nin marka şehri olduğu kabul edilen Gaziantep’te de bu yiğitliği yapabilen bir firma çıktı. Royal Halı elini taşın altına koydu. Başta Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Taner NAKIPOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Sayın Cihan DAĞCI Bey’lere biz kendi namımıza teşekkürü borç biliriz.

Yıllarca bu sporun içinde kalan biri olarak, Gaziantepspor Basketbol Takımının formasını terleterek basketbol oynamanın verdiği hazzı amatörde olsa yaşayan bizler.

Takımı Birinci Lig’e yükselten her oyuncuya, Teknik Kadroda yer alan tüm Teknik Ekibe, masöründen malzemecisine ve tabi ki Yönetim Kurulu Üyelerimize, takıma sahip çıkan Gaziantep’li iş adamlarımıza canı gönülden başarılar dileriz.

Önemli olan başarıyı yakalayıp hep yükseklerde kalmayı becerebilmektir, unutmayın güneş her zaman doğudan yükselir.

Rastgele…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz