Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

GÜLMEK HARAM

Süper ligin iki köklü takımı. Yapılan hatalar, devam eden yanlışlar iki takımı da ligin dibine doğru itmiş. İşte bu atmosferde soğuk bir kış akşamın da dost ve kader arkadaşımız Bursa Sporu konuk ediyoruz.
Abdullah hoca son maçında ideale en yakın bir kadroyu sahaya sürdü. Serkan Çınar’ın başlama düdüğü ile birlikte takımlar birbirine yoklama çekmeye başladılar. Kontrol ön plana çıktığından oyun orta sahaya kilitlendi. Bursa takımını beklediğimden kötü buldum. Bu durum bize üstünlüğü sağladı. Olcan, Sosa kaleci KARSIN’I yoklamaya başladılar. OLCAN: şaka gibi bir pozisyonda golü buldu. Sönük geçen maç alevlendi.1-0 öne geçtik. İlk yarı böyle bitti. Bursa’dan karşılık gelmedi. Pozisyon üretemediler.
İkinci yarı da ayni on birler sahadaydı. Bu yarıya konuk maçta olduğunu hatırlayarak başladı. Bahadır mutlak golü kaçırdıktan sonra kazandıkları serbest vuruşta Karce’nin boşa çıkmasından yararlanan İbrahim skora dengeyi getirdi. Bu gol her zaman olduğu gibi hocamızı ve takımı panikletti bocaladık sıkıntılı dakikalar yaşadık baskı gördük. Tam bu dakikalarda adı Galatasarayla anılan Olcan Elyasa’yı ceza alanında topla buluşturdu Elyasa maçın en güzel golünü ağlara bıraktı. 2-1. Sevinmeye başlamıştık ki Abdullah hocanın intihar kararı geldi Muhammed’in yerine Cenk’i oyuna aldı oyunda skoru korumaya çalıştı ama tecrübeli Ertuğrul hoca turgay bahadırı oyuna alarak karşı hamleyi yaptı oyunu Gaziantepspor’un yarı sahasına yıktı. Vederson’un şutunu Karce önledi arkasından gelen köşe vuruşunda ozan skoru yeniden dengeye getirdi 2-2.Maç bu skorla devam ederken 90 + 2de ozan mutlak golü kaçırdığında Gaziantepspor taraftarlarını önce oh sonrada sabır çekme işi kalıyordu.
Bu hocayla bu takım anlayışıyla taraftarlarımız ikinci devrede ya sabır çekmeye devam edeceklerdir
Şarkının dizelerinde dediği gibi “Gülmeyecek bu yüzü, niye verdin bize yarab…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz