Bora Kanevetçi

Bora Kanevetçi

Gençlerin dersi!

Parasız, pulsuz, yabancısız , oyuncusuz... Ve sahipsiz bir takımın sadece futbola gönül vermiş , kalpleri kırmızı siyahlı forma için atan yirmi gencin ONUR mücadelesi vardı Gaziantepspor'un uğradığı yıkımdan geriye kalan.

Yıllardır küçük kardeş hüviyetinde olan Gazişehir ise abi takımın yerini alarak Gaziantep'in futboldaki hamiliğine soyunmuşken, sahadaki genç yüreklerin direnci karşısında şaşırdı kaldı.

Futbolda özlenen başarı adına kentin umudu olarak sunulan Gazişehir kendisinden beklenenle doğru orantılı bir futbol koyamadı sahaya. Ilk pozisyonunu karşılaşmanın kırkıncı dakikasında Uğur Akdemir'in cılız kafa vuruşunda bulurken, orta saha hakimiyetini maçın büyük bir bölümüzde

Gaziantepspor'un genç oyuncularına bırakmak zorunda kaldı. Samsunspor karşısında da görünen hücum organizasyonu eksikliği de cabası.
Gaziantepspor'lu oyuncular ise 47 yıllık kırmızı siyahlı formanın hakkını vererek, profesyonelliğin sadece paradan ibaret olmadığını gösterdiler.

Bu genç yetenekleri tüm kısıtlı imkanlar içerisinde, bu kadar kısa sürede hazırlayan Bünyamin Süral'a da ayrı bir tebriği unutmamak gerekir.

Bu cocukların mücadelesinden kent adına çıkarılacak cok ders var ama ilk dersi Hüseyin Hoca'nın sahadaki öğrencilerinin çıkarması gerekiyor.

Zira bu kente futbol adına sunulan ümitlerle sahadaki görüntü çok ta bağdaşmıyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz