Doç. Dr. Muammer OYTAN

Doç. Dr. Muammer OYTAN

Geldiklerinde onları ağırla!

Bismillahir-Rahmanir-Rahim!

“” Allah’ın Elçis Muhammed’den,Habeş Hükümdarı Necasi  Asham’a:

Müslüman ol! Kendinden başka Tanrı olmayan , melik (gerçek hükümdar), Kuddüs (mukaddes), Selam (selamet veren), Mü’min (koruyucu) ve Muheymin (kurtarıcı) olan Allah’ın hamdini (övgüsünü ) sana iletirim.

Meryem’in oğlu İsa’nın, Allah’ın ruhu ve kelimesi olduğuna şehadet ederim. Allah O’nu ifferli, temiz ve korunmuş Meryem’e ilka etmiş, O da böylece İsa’ya hamile kalmıştır. Allah O’nu tıpkı Adem’i (kudret) eli ve üflemesiyle yarattığı gibi, ruhu ve üflemesiyle yaratmıştır.

Ben seni eşi ortağı olmayan bir Allah’a; O’na ibadet ve taata, bana uymaya ve Allah’tan bana gelene iman etmeye davet ediyorum. Çünkü ben Allah’ın Elçisiyim. Sana amca oğlum Cafer’i ve yanında bir bölük Müslüman’ı sana gönderiyorum. Geldiklerinde onları ağırla. Boş ve faydasız gurur ve ceberrutluğu bırak.

Ben seni ve ordunu Allah’a ibadet ve taata davet ediyorum. Ben gerekeni tebliğ etmiş, dünya ve ahiret mutluluğunu sağlayacak öğüdü vermiş bulunuyorum. Öğüdümü kabul ediniz. Hidayete (doğru yola) uyanlara selam olsun!””(N.Hatipoğlu, Sabah Gazetesi,16.02.2018)

KITA

Gönül ve ruh adamı, hal ehli Resûl,

Bilgide eşin yoktu, seçkin bir erdin!

Güneş gibi tüm alemi aydınlatır,

Yine Râbden günde yüz kez af dilerdin!

M.OYTAN

KITA

İlâhî aşka tutulmuş can kuşunu,

Erenler bilir: Canımın canı odur!

Görsen Hak kudretiyle oluşumunu,

Yolu, Kur’an’ı Kerimin has yoludur!

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz