Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

GAZİLERİN DÖNÜŞÜ

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin yıldönümü. Ülkenin kaderinin belirlendiği mücadeleden biri. Atatürk, önderliğinde kurulacak olan Cumhuriyetin ayak sesleri.
Sabah 05.30 da kalktım. Hazırlıklarımızı yapıp sınav için Adana yollarına düştüm. Pırıl pırıl bir havada uzun yıllar gitmediğim Çukurova Üniversitesinde oğlumun geleceğini belirleyecek sınava gittik. Polis evini ziyaret edip, barajda gezinti yaptıktan sonra Gaziantep’e döndüm.
Bugün Kamil Ocak da Gaziantepspor’un ligdeki geleceğini belirleyecek olan Karabük maçı var.
Hava, Adana’ya nispet edercesine güzel. Hikmet hoca Binya’nın yokluğunda Turgut’a vermiş görevi. Değiştirmemiş takımı. Konuk ekip de yabana atılır bir takım değil. Ama kazanmak şart. İşte böyle stresli başladık maça. Düğüm düğüm bir oyun. Kaderin cilvesi. Takımın ilk tehlikeli pozisyonunu yakalayan Bekir sakatlandı. Yerini Cenk’e bıraktı. Bana göre Hikmet hoca burada hayatının kumarını oynayarak Cenk’i oyuna aldı. Sapara’yı orta sahaya çekti.
Kanatta oynayan Cenk rakibin durumu kavramasına zaman bırakmadan şık bir vuruşla topu ağlara yolladı. 1-0 öne geçtik. Oyuna hakim oynamaya başladık. Rakibin hızlı adamlarına boş alan bırakmadık. Muhammet, Turgut mutlak pozisyonları yazamadılar. Konuk ekibin tek pozisyonu, Dany’in Mehmet Yıldız’a düşen kısa pası oldu.
İkinci yarıya konuk ekip daha iyi başladı. Baskı kurdu. Gaziantep kendi alanından çıkmakta zorlandı. Sapara’nın füzesini, Bora kornere çeldi. Takımı ateşledi.
Köşe atışından gelen topu Mabiala, eliyle kesince, penaltı kazandık. Sapara, atışı gole çevirdi. 2-0 öne geçtik. Bana göre maç burada bitti. Karabük takımı sinirlenmeye ve hakemle oynamaya başladı.
Harika bir kontur atakta Muhammet topu ağlara bıraktı. 3-0 Sonra da alkışlar arasında yerini İvan’a bıraktı.
Serdar’ın markajından kurtulamayan Shelton’un sert şutu yan ağlarda kaldı. Uzatma dakikalarında da başka gol olmayınca maç bu skorla bitti.
Cumhuriyeti kuran şehit ve gazilerin ruhları gibi; Gaziantepspor da aslına döndü.
Maç sonrası çalınan müzik eşliğinde sevinen oyun oynayan özellikle yabancı ve yerli oyuncularımızın sevinçleri görülmeye değer. İşte kazanmak bu. Gaziantepspor bu. Tebrikler futbolcu arkadaşlar. Tebrikler Hikmet hoca ve yardımcıları.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz