Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

Gaziantepspor'u sahiplenmek

Başarılı bir sezonu geride bırakan Gaziantepspor ülkemizi Avrupa kulvarında temsil etme mücadelesi veriyor. Bu bağlamda birinci eleme turunda MİNSK takımını geçen takımımız ikinci eleme turunda MİNSK'TEN çok daha güçlü WARŞOVA takımıyla eşleşti.
Minsk maçı sonrası Basın Toplantısında Tolunay hoca ile mutlu ve samimi bir ortamda Minsk maçını ve Warşova önündeki şansımızı değerlendirdik. Eleme maçları, hiç şüphe yok ki lig maçlarından farklıdır. Bu tip maçlarda iyi futboldan ziyade kazanmak önemlidir. Şansın yanınızda olması tur için ön koşuldur. Nitekim Minsk ile oynadığımız ilk maçtaki rakibimizin kendi ayağından gelen beraberlik golü bize avantaj sağlamıştır. Gaziantep deki karşılaşma ilk yarım saat içinde oldukça sıkıcı ve zordu. Köşe atışından gelen toplara çok iyi çalışan EMRE perdenin ucundan tuttu. Rus ekolü ile oynayan rakibimiz, savunma güvenliğini ne ilk maçta nede burada bırakmadı. Ataklarımızı hep yedi yada sekiz kişiyle karşıladı. Savunmamızın-orta saha ile bütünleşmesine asla izin vermedi. Kontratakta da ZENCO ile golü bulup skoru eşitleyerek moral buldular. Maçın kırılma dakikası hiç şüphe yok ki 65.dakikadır. ZYNDİANS'İN ceza yayı üzerinde attığı sert şutun üst 90'da direkten auta gitmesi maçın kaderini değiştirdi. Wagner, Popov ve Kahraman OLCAN attıkları şık gollerle ikinci turun vizesini aldılar.
Tolunay hoca, Takımın tam anlamıyla hazır olmadığının bilincinde. Özellikle maç berabere giderken bazı taraftarların olumsuz sözlerine haklı olarak hayıflanıyor. Yasin Pehliva’nın dışındaki isimlerin lisans işlemleri bitirilemediği için ikinci tur maçları için UEFA'ya yeni transferlerin isimlerinin bildirilmediğini, özellikle ikinci turda eldeki mevcut kadro ile mücadele etmek zorunda olmalarının, yaşanan kadro sıkıntısını gündeme taşıyarak, bu süreçte her Gazianteplinin takımına sahip çıkması gerektiğini söyledi. Taraftarları takıma destek olmaya davet etti. Unutulmasın ki bu takım Süper Lig de tam 22 yıldır düşmeyen bir takımdır.
Osmanlı İmparatorluğundan, bugüne hep Avrupa’ya özlem duymuşuzdur. Avrupalı olmaya imrendirilmişizdir. 1683 Merzifonlu Kara Mustafa Paşa'nın Viyana'nın tarihi dokusunun korunması konusunda göstermiş olduğu özen ve hoşgörü, koskoca İmparatorluğun çöküşüne giden süreci başlatmıştır. Buna rağmen, Cumhuriyetimizi kuran Atatürk ve arkadaşları, Genç Cumhuriyetimizin ufkunu AVRUPA’YA çevirmesini istemişlerdir.
Yapılması gerekenleri: adam ayırmadan yapabilsek; Avrupa’ya özenmeye gerek kalmazdı. Rahmetli Merzifonlu savaşta olduğu gerçeğinden hareket etmiş olsaydı: Belki de Osmanlı devam ediyordu...
Buradan hareketle: Gaziantepspor tam onbir yıl aradan sonra AVRUPA DA BOY GÖSTERMEYE BAŞLAMIŞTIR. Bu şehirde yaşayan her Gaziantepli, takımını şartsız seven her taraftar: KAYITSIZ ŞARTSIZ GAZİANTEPSPOR’A DESTEK OLMALIDIR. Hocamızın ve takımı yönetenlerin tek isteği budur. İyi haftalar…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz