Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

GAZİANTEPLİ-LEŞTİREMEDİK-LERİMİZDEN-MİSİNİZ...!


Zaman hızla akıp geçiyor, dünya değişiyor, ha keza insanlarda.
Mesela ben 41 yaşını bitirmek üzereyim....
Değişen bu kadar şey varken bazı değişmeyen şeylerde var hayatta, mesela güneşin her sabah doğuşu gibi, mesela "orucun her zaman ramazan ayına" denk gelmesi gibi ha bir de hakemlerimizin eyyamcılığını katalım buna.
Dünyadaki en önemli şey emektir bence birde "kul hakkı" kutsal kitabımız kuran-ı kerim de ayet var bununla ilgili.
Yüce yaradan bana her şeyle gelin ama kul hakkı ile gelmeyin diyor.
Ama ne hikmetse biz "rabbena hep bana hep bana" havasındayız.
Hani emeğe hani hakka saygı?
Koskoca bir memleket burası hem de öyle kocaman ki görenlerin dudakları uçukluyor, Türkiye’nin 6. büyük kenti mesela ve hatta dünya halı üreticilerinin merkezi ama gel gelelim biz bu memleketi benimseyemedik gitti.
Sürekli bir savaş sürekli bir çekişme.
El ele verelim daha da büyüyelim yerine çek elini bir tek ben büyüyeyim havası hakim son zamanlarda.
Diyeceksiniz ki kardeşim maça gel maça.
Maçı yazıyorum ya sabah beri farkında değil misiniz? Bu büyük kentin ne bir lobisi var ne de etkileme gücü. İçerideki savaş dışarıya yansıyınca "sahibinin dövdüğü köpeği köylü köyünden kovar misali" sürekli aleyhte çalışılıyor üzerimize.
Cumartesi de gördük ki Abdullah Yılmaz hakem bey(!) Bursaspor’u korumak ve kollamak adına ne gerekirse yaptı. Buz gibi golü vermedi, penaltıyı vermedi, bütün takdir haklarını Bursa’ya kullandı. Hatta bir ara bu adam iddia mı oynamış kardeşim diye düşünmedim bile değil yani.
Neden bunu yaptı biliyor musunuz? Çünkü Bursa’nın taraftarı da lobisi de ve algısı da büyük. Çünkü orada bir kenetlenme var orada bir birleşme var.
Biz ne yaptık netice itibarı ile ne adamı baskı altına alabildik ne de Bursaspor’u. Çünkü birlik değiliz. Herkesin kafasında başka bir hesap, herkesin ruhunda nasıl daha fazla imtiyaz kazanırım, cebimi doldururum sevdası. Bir avuç sevdalı genç onlarında ellerinden ancak bu kadarı geliyor işte.
..........!!!!!
Evet düşünün bakalım, haksız mıyım; dünkülerde bugünkülerde ve yarınkilerde aynı hesapta olacak size söz veriyorum. İnanın bana "sen ben yok biz varız" felsefesi gelişmemiş maalesef bizde ....
Bir türlü Gaziantepli olamadık bir türlü sevemedik birbirimizi.....
Ne diyeyim ki...!
Yoksa siz de bizim

GAZİANTEPLİLEŞTİREMEDİKLERİMİZDENMİSİNİZ?

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz