Cihat ÖZTÜRK

Cihat ÖZTÜRK

GAZİANTEP’İN BİLET ÇİLESİ

Farkında mısınız?

Uçak bileti fiyatları, Gaziantep’in bitmeyen çilesi haline geliyor. Çile diyorum; çünkü bu konu ısrarla sümen altı ediliyor. 

Geçtiğimiz haftalarda yazmıştım oralı olan olmadı, kimse üzerine alınmadı. Görüyorum ki, bu konu sadece bizim ve vatandaşların sorunu.

Eğer şehri yönetenler gerçekten bu meseleyi kendilerine dert edinseydi, kaç yıldır gündemde olan bu konu çözüme kavuşurdu.

Ama dediğim gibi bu mesele sadece bizim meselemiz.

Bayramda Gaziantep’ten İzmir’e İstanbul’a uçak bileti alanınız muhakkak olmuştur.

Peki ne kadardı fiyatlar? Tek yöne gidiş fiyatını söyleyeyim size en az 350.

Ve bu fiyatta bileti de ancak haftalar öncesinden almış olmanız lazımdı.

Zaten Antep’ten bu fiyata giden yolcu eminim geri dönemiyordur!

Yanlış hatırlamıyorsam zamanında devletin bir yetkilisi açıklamıştı: 400 TL’den yüksek bilet fiyatı olmayacak diye! Hani ne oldu bu söze? Antep’i yönetenlerin bu durum umrunda değil, peki ya devletin? Verilen sözleri ne zaman tutacak ‘Ankara’ sakinleri?

Ben bayramdan önce İzmir’e gittim. Gaziantep’ten. Gaziantep’ten dediysem de Adana’dan. Çünkü Antep’ten alamadım bilet, alamadığımdan kasıt tabi ki biletlerin pahalılığı.

Antep’te 400 lira olan bilet neden Adana’da 180-200 TL?

Antep’le Adana arasında altı üstü 2.5 saatlik bir yol var. Fiyatlardaki bu uçurumun sebebini biri açıklasın artık.

Ben İzmir’e giderken de gelirken de Adana’dan gittim geldim. Sağolsun Gaziantep, iç piyasa sektörünü çok düşünür oldu! Hem hava yollarına hem de kara yollarına bu vesileyle katkı yapıyor. 

Bir bayramı daha geride bıraktık. Daha önce de söylemiştim: Gaziantepli, şehir dışına çıkamıyor. Asgari ücrete zam mı geldi? Maaşlar mı uçtu? Çok zengin olduk da benim mi haberim yok? Bu bilet fiyatları politikası bu şekilde sürdürülemez. İşgüzar uçak firmaları Antep’e uyguladıkları bu ‘maddi şiddeti’ derhal gözden geçirip, fiyatları insanların bilet satın alabileceği düzeye çekmelidir.

Asgari ücret 1600 TL iken 500 TL’ye bilet mi olur?

GastroAntepFest başlıyor. İnsanlar günübirlik Antep’e gelecekmiş. Bu bilet fiyatları ile kim gelecek merak ediyorum doğrusu.

Gaziantepli şehirden dışarı çıkamazken, düşük bilet fiyatlarıyla dışardan insanlar mı taşınacak?

Dışardan gelenlere Antep cennet, Antepli’ye Antep cehennem mi olacak?

Velhasıl kelam bu işin peşini halk adına sormak, sorgulamak bizim asli görevimiz ve bu çarpık sistem düzelmedikçe halk adına kelimelerimizi kullanmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz