Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

GAZİANTEP ZORU SEVER

Devre arasına girerken kendi evinde Mersin İdman yurdunu mağlup ederek giren Gaziantepspor, devre arası çalışmalarını Antalya da tamamladıktan sonra Gaziantep'e gelerek Sivas maçı hazırlıklarına başlamıştı.
Devre arasına girerken Hikmet Hoca dört mevki için futbolcu istediğini deklere etmişti. Yönetim yaşadığı sorunlar nedeniyle, hocamızın taleplerini tam anlamıyla karşılayamadı. Sadece, Karce'nin vatandaşı Sernas'ı transfer edebilmiştik. Hocamız, basına kamp döneminin verimli geçmediğini beyan etmişti. Kamp döneminde yaşanan sakatlıklar, sarı kart cezaları ve hocamızın söylemleri bir araya getirildiğinde Sivas deplasmanı öncesi işimiz zor görünmekteydi.
Unutmayalım. Kim ne derse desin. Cumhuriyetimizde çok zor koşular altında kurulmuştur. Bu ülkenin yöneticileri ve insanları sürekli zor şartlarla mücadele etmeyi kanıksamışlardır. Hikmet Hoca da işin başa düştüğünü anlamada gecikmemişti.
Ağır kış şartlarında Sivas da yeşil çimler üzerinde, ayakta durmanın zor olduğu gerçeğinden harekatla, mevcut kadroyu en ideal şekilde sahaya çıkarttı. Yedeklerimiz, genç kaleci Eray ve Kemal ve A2 den takviye dört pırıl pırıl genç. Futbol severler olarak kendinizi hocanın yerine koyun. Rakibinizle mücadele etme koşullarınız bu. Elinizdeki mevcut bu. Hocamız, moralini bozmadı. En iyi bildiğini yaptı. Kaleyi Karceye emanet etti. Sağ kanada Taşkın-Ekrem, Sol kanada Şenol-Turgut, liberoya Kejo-Bekir, forvete Cenk'i ve arkasına da Sernas'ı koyarak karşılaşmaya başladı. Bu kusursuz bir dizilişti.
Gaziantepspor ve Hikmet hoca yaşanan imkansızlıklara karşın, herkesi şaşırtarak ilk yarım saat rakibine top göstermezken, topa sahip olma yüzdesin de, öne geçti. Üç tane net pozisyon yakaladı. Ancak golü bulamadı. Ev sahibi Sivas şaşkınlığını otuzuncu dakika sonrası giderebildi. Gaziantep kalesine gitmeye başladı. Gol pozisyonları da buldular. Ancak girdikleri iki net pozisyonu gol yapamadılar. Devre golsüz kapandı.
Taraftar desteğini arkasına alan Sivas İkinci yarıya daha iyi başladı. İlk on dakika Gaziantep kalesini ablukaya aldılar. Defansın ve KARCENİN akıllı oyunu gole izin vermedi. Gaziantep, yeniden oyunda dengeyi kurdu. Karşılaşma karşılıklı akınlara dönüştü. Özellikle de her yazımda ve programımda söylediğim gibi CENK'İN, rakip stoperlerin üzerine oynatılmasının sağladığı avantaj, Ekrem ve Turgut'a gol yollarını açtı. Bu dakikalarda Binya'nın gördüğü sarı kart Fener maçı öncesi sıkıntı sinyali oldu.
Şenol'un, Enaramo’ya adım attırmaması, ev sahibi ekibin hücum gücünü azalttı. Henüz hazır olmayan Senas'ın 74 dakikada yerini Kemal'a bırakmasıyla, hocamız Binya’yı, bir joker gibi kullanmaya başladı. Kemal ile Binya görev değişimine gitti. Oyunun tempo kontrolünü elimize aldık. Karşılaşmanın son dakikasına kadar oyunu istediğimiz tempoda götürdük. Ağır zeminde ve kıt imkanlarla Sivas deplasmanından alınan bir puan ALTINDIR.
Fenerbahçe karşısında alacağımız üç puan ise GÜMÜŞTÜR. Rüya mı görüyorum... Hayır... Her zaman söylüyorum. Bizim en kolay yeneceğimiz takım Fenerdir.
Yeter ki görünmez güçler!!! takımın elini bağlamasın. İlk maçtaki MEHMET TOPAL faciası tekrarlanmasın...
Tebrikler HİKMET HOCA, TEBRİKLER FUTBOLCU KARDEŞLERİM. AYAKLARINIZA, YÜREKLERİNİZE SAĞLIK.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz