Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

GALİBİYET GÜZEL

Geçen sezonun flaş takımı Gaziantepspor, bu sezon ligde sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor. Lig 4.’lüğü elde etmiş Avrupa da ülkemizi temsil eden takımımız, yönetim ve Teknik Direktör hataları sonunda, bu sezon tartışılır bir takım haline geldi. Tolunay hocadan sonra göreve gelen Abdullah hoca da görevi devir aldığı günden, bugüne henüz takımı toparlayamadı. Takım olarak en büyük eksiğimiz 90 dakika boyunca ayakta kalamamaktı. Kondisyon eksiğimiz vardı. Yılbaşı nedeniyle verilen ara takıma bir şans oldu. ANTALYA DA Kamp dönemi geçiren Abdullah hoca, yaklaşık 10 gün takımla sürekli çalışma ortamı buldu. Bu süreci en iyi test edecek olan maçtır. Çarşamba akşamı lige başlarken, boş yere yenildiğimiz Antalya Spor'u konuk ettik.
Antalya maçı öncesi Gaziantepspor’dan OLCAN, Trabzon’a verilmiş. CEYLAN, Samsun spora gönderilmiş. Emre ve İvan ise sakat. İşte böyle bir ortamda GAZİANTEP SPOR, Antalya'yı konuk etti. Sosa’nın ülkesinden geç dönüşü de işin çabasıydı. Abdullah hoca: Emre’nin yerine Elyasa’yı, Olcan'ın yerine Şenol'u yerleştirmiş, Kazanmak adına da CENK'İ sahaya sürmüştü. İşte böyle bir ortamda karşılaşma oynandı.


Konuk ekip, Gaziantep de her şeyden önce bir puanı hedeflemiş bir izlenimle maça başladı. İlerde sadece Necati ve Ali Zettuni'yi topla buluşturmayı hedeflemişlerdi. Sosa'nın yerine SERDAR'I eşleyen Taşkın ve Bekir,Popov dan oluşan orta üçlü,diğer maçların aksine rakibe önde basmaya başladı.Oyun orta alanda sıkıştı.Bu kadar çok pas hatasının olduğu maçta.CENK ile net pozisyonlar bulduk. Maç eksiği olan CENK, bu pozisyonları harcadı. Ama diğer maçların aksine AYAKTA KALMAYA BAŞLADI. RAKİBLE MÜCADELEYİ HİÇ BIRAKMADI... Konuk ekip ise bir defa Ali ile pozisyon buldu. İlk yarıda gol sesi duyulmadı.


İkinci devre için hocamız dersine çalıştı mı diye düşünüyordum. İkinci yarıya Taşkın'ın yerine MUHAMMET'İ alarak başladı. Sezon başından beri beklediğimiz sahada yan yana görmek istediğimiz CENK-MUHAMMET ikilisini gördüm. Bu beni cesaretlendirdi. Mehmet hocanın oyunu rölantiye alması, geriye yaslanmalarına POPOV'UN ısrarlı presleri eklenince bu kısıtlı kadroya rağmen, atak bir oyun sergilemeye başladık. Bir süre oyun kitlendi. İki taraftar beraberliğe oynar bir oyun sergilemeye başladılar. Yasin’in yerine oyuna ZAMANINDA alınan SOSA; olumlu paslarıyla pozisyonlar hazırladı. Ümitlerin bitti diye düşünülmeye başlandığı anda, sol çaprazda kazanılan serbest atışı kullanan SOSA, nefis bir orta ile topu altı pasta CENK'LE buluşturdu. Defansın arkasına iyi sarkan CENK, haftalardır unuttuğu gol vuruşu yaptı.1-0 öne geçtik. Maçta bu golle alınan üç puanla bitti.


Elbetteki bu koşularda kazanmak güzel. Yaşanan olumsuzluklara, sakatlarda eklendiğinde bu maçı kazanmanın önemi çok daha açık. Ama transfer sezonunda olmamıza rağmen, en büyük transferimiz, Cenk oldu diye düşünüyorum.tebrikler Cenk. Yeniden hoş geldin eskisi gibi. Taraftarlarımızın ORHAN GÜLLE'YE koyduğu tepki doğru değil. Elbette dikine oynaması daha iyi olur. Orhan bunu başaracak. Ona sabır gösterelim. Abdullah hocam, Orhan iyi bir futbolcu olacak.. Onu taraftarın önüne atma. Sahip çık.


TEBRİKLER HOCAM. ANTALYA YARAMIŞ. İLK DEFA 90+LARDA.... Takım ayakta kaldı.
Ben her zaman söylüyorum. Serdar, cezalı olsada: GAZİANTEPSPOR, İSTANBUL’DA FENERİ YENECEKTİR... BAŞARILAR. BİRAZ DAHA GAYRET...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz