Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

Futbolcuların maçı olacak

Gaziantepspor, İstanbul da Beşiktaş karşısında çok da iyi oynamamasına karşılık tam üç net gol pozisyonu buldu. Bunlardan sadece birini değerlendirdi. 53. dakikadan itibaren 10 kişi oynamasına karşın, tecrübeli rakibi karşısında pusmadı. Gayret ve çabalarını bir puan ile süsleyerek, şehrimize döndü. Elbette alınan puanda şans faktörü var. Ama şansı yakalamak için sarf edilen gayreti de göz ardı etmemek gerekir. Kabul edilmesi gerekir ki Bülent hoca ve ekibi karşılaşmanın gidişinden ve atmosferden etkilenmeden futbol adına yapılması gerekenleri yapıyor. Yedek kulübesindeki futbolcuları hor görmüyor.
Bu Cuma günü çok önemli bir karşılaşma bizi bekliyor. Kardeş Bursaspor’u konuk edeceğiz. Teraziye baktığımızda konuk ekip ağır basıyor. Ancak bu maçın havası başka olacak. Nedenleri var. Hikmet Hocam, bizimle sezona başlarken, yaşanan sıkıntıları göğüsleyerek büyüklük havasına girdi. Ancak ilerleyen haftalarda alınan kötü sonuçlar ve devre arasında yapılamayan transferlerle birleşince, alınan her mağlubiyette bahane olarak, yönetim ve alternatif sunmayan yedek kulübesi basına malzeme edildi. El altından Bursa ile görüşen Hikmet Hoca, Bursa ile anlaşma sağlayarak, Bursaspor’un başına geçti. İşte bu bağlamda karşılaşma çok önemlidir.
Burada Gaziantep Spor camiasına ve taraftarlarına büyük görev düşüyor. Olayı olgunlukla karşılamamız gerekiyor. Spor etiğine uy masada olayı ekonomik şartlar olarak kabul edip maça konsantre olmalıyız. Olası Bursa ve Hikmet hoca aleyhine yapılabilecek çirkin tezahüratlardan uzak durmalıyız. Gerginlik, rakibi hırslandırır. Bu aşamada amigolara ve Gençlik 27 Grubuna büyük görev düşmekte. Hikmet Hoca ve Bursa aleyhine gelişebilecek çirkinliklere asla müsaade edilmemelidir.
Taraftarlara düşen görev Gaziantep Sporlu futbolculara, ilk dakikadan son dakikaya kadar destek olmalarıdır. Benim şahsi düşüncem bu maçı futbolcular kendi onurları için alacakları yönündedir. Neden mi? Hocamız her yenilgide yedek kulübesine yüklenerek, orada oturanların kendine katkı sağlamadığını söyleyip durdu. Bu maç gerek hocası tarafından kesilen, gerekse de yedek kulübesinde horlananların maçı olacaktır.
Bülent Hoca ve ekibi geldikleri ilk günden beri, futbolcularımızla bire-bir ilgilendiler. Onları başarabileceklerine inandırdılar. Bekir bile sahada görevini yapmaya başladı. Bu ilgi ve alaka karşılıksız kalmayacak, İnşallah bu maçı futbolcularımız taraftarların desteği ile kazanacaklardır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz