M. Ulaş İNBAŞI

M. Ulaş İNBAŞI

Fikstürün dili

Sezon başladı başlayacak. Ne kadar uzun oldu, bir an önce başlasa. Bu söylediklerimin hepsi, herkesin belleğinde yer etmiştir. Dünya Kupası da bitince futbolsuzluk başımıza vurmaya başladı. 

Gaziantepspor ve Büyükşehir Belediyespor’un sezon açılışlarıyla yeniden futbola merhaba diyeceğimiz günlerin yakınlaştığı duygusu yerleşmişti.


Ama fikstür çekimi sezona yaklaştığımızın en önemli göstergesi. Fikstür çekildi, geri sayım başladı.
Yine de neredeyse 1.5 ay bekleyeceğiz.

 

Geçtiğimiz günlerde çekilen Süper Lig fikstürüne Gaziantepspor adına şöyle bir göz atalım.
İlk hafta Sivas deplasmanı. Sezona iyi bir giriş yapmak lazım. Ama deplasmanda Sivas’a kırmızı-siyahlıların bir türlü şansı tutmuyor. Sivas’ın kışı düşünüldüğü zaman iyi bir deplasman başlangıcı.
Gaziantepspor ikinci hafta Erciyes’i ağırlayarak taraftarı ile buluşacak. TFF’nin yaptığı değişiklikle kırmızı-siyahlılar seyircisiz oynama cezasından kurtularak, taraftarı ile buluşabilecek.

 

Gaziantepspor ilk 5 hafta içinde 3 İstanbul takımıyla oynayacak. Sezonun 3. haftasında Fenerbahçe deplasmanına gidecek olan kırmızı-siyahlılar, sonraki hafta Başakşehir’i ağırlayacak ve 5. hafta da Kasımpaşa deplasmanına gidecek.

 

Kırmızı-siyahlılar sezonun ilk yarısında büyük maçların ikisini deplasmanda ikisini de içeride oynayacak. 3. hafta Fenerbahçe deplasmanına gidecek olan Gaziantepspor, 7. haftada da Trabzonspor’a konuk olacak.

 

Gaziantepspor, Beşiktaş ve Galatasaray ile 11 ve 13. haftalarda evinde oynayacak. İlk yarı için bakıldığında güzel görünse de bu takımlarla ikinci yarıda deplasmanda oynamak hele hele son haftalarda oynamak biraz sıkıntılı.

 

Son haftalara yine puan sıkıntısıyla girilirse bu takımlarla oynamak riskler oluşturabilecektir.
Yine de hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz. Çıkar oynar, kazanırsın. Ne fikstür kalır, ne deplasman.
Gaziantepspor’un çiçeği burnunda teknik adamı Okan Buruk, ilk açıklamasında Avrupa’ya gidecek bir takım olacaklarını söyledi. Eğer öyle olacaksa deplasmanda da içeride de kazanmaya çıkacak bir takım göreceğiz. En azından öyle umut ediyorum.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz