Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

Es'tiler dağıldık

Gaziantep Spor geçen hafta Ligin namağlup takımı Orduspor’u 3-0 gibi net bir skorla yenerek, tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başarmıştı. Aslında çok iyi oynamamıza rağmen iyi mücadele etmiştik. Rakip kaleye çekilen 5 şutun 3'ü ağlarla buluşmuş haklı bir galibiyet almıştık. Top bizi sevmiş, şansımız yardım etmişti. Konuk ekibin şansı ise 40. dakikada kırılmıştı.
Bu galibiyet Ulusal Televizyonlar koordinatörü Hikmet Hoca başta olmak üzere, tüm camianın ayaklarını yerden kesmişti. Hocamız, bir televizyondan diğerine bağlanarak, farklı formatla oynayarak rakibi şaşırttıklarını, golü bulduktan sonrada sisteme dönerek önemli bir galibiyete imza attık ifadelerini kullanmıştı.
Futbolda en önemli ölçüm aracı maçtır. Bu bağlamda Cumartesi akşamı saat 19.00 da Eskişehir Spor karşısına çıktık. Ligin iyi futbol oynayan deneyimli bir kadrosuna sahip Eskişehir'le oynanacak maç, istikrar adına ne yapılabileceğinin göstergesi olacaktı. Başarılı kadro bozulmaz adına, bu maça Ordu maçının ilk on biri ile sahaya çıktık. Ev sahibi takım, Gaziantepspor’a boş alan bırakmadı. Başta Necati olmak üzere forvetlerinden önde basması, pres yapmaları Gaziantep'i şaşkına çevirdi.
İlerde Muhammet, arkasında İbricic ve ön libero da Bekir şaftı kayıp edince, Gaziantepspor ceza alanı Eskişehir Spor'un konaklama alanına döndü.
Dede, Necati, Kamara tam dört net gol pozisyonu buldular. İlk yarının bir dakikalık uzatmasından nefes almak için sabırsızlanan Gaziantep, Necati'nin golüne engel olamadı. Soyunma odasına 1-0 yenik girdik. Bu yarı adına aklımızda kalan, 44.dk da HARİS'İN az farkla auta giden şutuydu.
İkinci yarı yada ev sahibi takım iştahlı ve hızlı başladı. Gaziantepspor’u ablukaya aldı. 53.Dk da Servet takımını 2-0 öne geçirdi. Erkan’ın sert şutunu zor çıkaran KARCE, omzundan sakatlık geçirdi. Bunalan konuk ekip Necati'nin üçüncü golünü, Porsuk Çayında gezi yapan teknelerdeki turistler gibi seyir etti. Film kopmuştu. Bekir ve İbricic in oyundan alınmaları takıma katkı sağlamadı. İkinci yarı da rakip kaleye tek bir şut atamadık.
Dağılan Gaziantep, oyuna ikinci yarı giren Alper'in kalemize bıraktığı 4.golü seyir etti. Büyük ümitlerle gidilen Eskişehir deplasmanından çok acı, unutulmaz, utanç verici bir skorla, arkamıza bakmadan Eskişehir'den ayrıldık.
Bir takım, bir maçtan diğer bir maça nasıl bu hale gelir? Bana göre işin sorumlusu HİKMET KARAMANDIR. Önemli bir galibiyet aldığında, başarıyı kendine mal etmek için o televizyon senin, bu televizyon benim uçuyor. Takımı bir sonraki maça hazırlamıyor. Takımı yardımcı hocalara bırakıp, medya seyahatleri yapıyor. Takımın kondisyonu yok. Eskişehir de kazandığımız bir ikili mücadele yok. Bu yüzden takım savunmada kalıyor. Hoca sıkıştı mı bu takımın Başkanı Hapisteydi deyip işin içinden sıyrılıyor. Oysa bu takımın Başkanı sezon başında da aynı konumdaydı. Bu konum kendisini hiç ilgilendirmez. Kendisi işine bakmalıdır. Gaziantepspor’u, rezil etmeye hakkı yok. İşine gelmiyorsa, yolu açık olsun.
Hocalar forma dağıtırken adil olmalıdır. Hazreti ÖMER'den hoşnut olan müslümanlar, kendisine oğlunun Halifeliğe hazırlanması önerisinde bulunurlar. O da, bugüne kadar gelen ünlü cevabı verir."BİR EVDEN BİR KURBAN YETER"
Ordu maçı dahil, Muhammet iki maçta ne yaptı da ilk on birde? Sosa, Taşkın ve diğerlerinin suçu ne? Umarım Eskişehir’den yediğimiz tokat, başta hocamız olmak üzere camiamızın aklını başına getirir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz