Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

Ersun Yanal'ın klimalı ceketi

Cumartesi gecesi saat 21:45

Hava 27 derece, stadın altındaki kebapçı basmış iç yağını mangalla.

Sanırsın Kamil Ocak değil de "STAD DE FRANS." Ambiyans o yani.(!)

Yetersiz kadro sebebi ile sağ bek stoper olmuş, sol bek yedek.

Geçen hafta yazmıştım orta sahada Muhammet ve Emre değerlendirilmeli diye, hocam sağ olsun kırmamış beni.

İşte o Muhammet 90 dakika boyunca "İniesta" gibi oynadı. Abdulkadir Kayalı geçen hafta "hafriyat kumu " gibi iken bu hafta Hollanda mermeri kadar sertti. Elyasa tam bir lider. Defansta kendine ait "yasa'ları" var ve asla taviz vermiyor.

Sağ bekte ise bir tarih yazılıyor. 17 yaşındaki Alpay kendinden kat kat büyük ve tecrübeli abilerine adeta kafa tutuyor.

Bu yaşta ve bu seviyede bir oyun sergilemek gelecek adına hem kendisi hem Gaziantepsporumuz için bulunmaz nimet.

İlk yarıda şampiyon adayı (!) Trabzonspor'un kaleye şutu yok.

Bizimse boş kaleye kaçan ve direkleri dövmüş 2 net pozisyonumuz var.

Ama "Ersun Yanal" kenarda "laci" takımı ile göz kamaştırıyor, Trabzon takımın en göze çarpar yanı Ersun’un ceketi.

İkinci yarı biraz rakip bastırmaya başlıyoruz, sol da Van Hintum kesiciliği ve ofansa katkısının yanında 40-45 metreye attığı taçlar ile takımını ileriye taşımaya çalışıyor.

Adam taç değil adeta degaj yapıyor.

Trabzon ağırlığını koydukça kaleci Gökhan Değirmenci tüm ataklarını değirmende öğütülmüş buğday gibi un ufak ediyor. Orta sahada Muhammed’in direnci ile baskı kapatılıyor. Trabzon sahada başlıyor ortalığı karıştırmaya hani adına başka bir şey denir ama yazamıyorum işte.

83’de Orkan giriyor, Trabzon taç atıyor.

Alıyor taçı rakipten 8 kişiyi geçip Onur’a doğru nişanlıyor, Onur Kıvrak tüm kıvraklığına rağmen topu sadece sağ tarafın direk dibindeki file de görebiliyor. Eğer bu golü herhangi bir yabancı atsaydı bu hafta tüm programlarda jenerik olurdu bakalım Orkan'a yaklaşım nasıl olacak.

Hava da sıcak, hani ortam daha da ısınıyor. Mağlubiyet kötü şey ya Trabzonlu arkadaşlarda ateş seviyelerini üst düzeye taşıyorlar.

Kemalettin ,Abdulkerim, Bülent Korkmaz ve Lugano’dan sonra Türkiye’ye gelen en pis stile sahip oyuncuyu Daniel Alves diye belirtmiştim. Değiştiriyorum.

Uğur Demirok. Ne pis bir stil bu be kardeşim, o güzel yüzüne bu çirkinlikler yakışıyor mu? Ali Palabıyık’ta sana kıyak geçmese daha ilk yarıda kızarırdın ama dua et ALİ PALAKIYAK vardı. Yoksa İlhan'a attığın dirseklerin karşılığı kırmızıydı.

Neyse hava sıcak ,ortam daha da ısınıyor Muhammed’in orta sahada kaptığı topta faul yapan Demirok kul hakkı yiyerek İldiz’e kırmızı gösterttiriyor. Ayıp yazık. Ekmek parası için oynuyor herkes, hem faul yapıyorsun hem de çirkinlik....

Hava sıcak...

Ama hala Ersun’un üzerinde ceket, yav hocam bak ortalık yangın yeri hala sende ceket...

Sonra hatırlıyorum "ısı haritalı" analiz yaptığı için ceket işini bu yöntemle çözmüş olabilir. Ya da ceket klimalıdır ne bileyim.

Bildiğim tek şey "Messi’ye nazire yapan Orkan’ın" size her yerin Trabzon olmadığını göstermesidir.

Not: Eğer ceket klimalı ise bende almak isterim, markası ne acaba?

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz