Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

ERKEN UYARI GELDİ

Ülkeler topraklarını olası düşman saldırılarından korumak ve kollamak için topraklarına düşman harekâtlarını izleyecek uluslar arası radar sistemleri kurarlar. Son olarak ülkemizde İran daki nükleer başlıklı füzeleri izlemek ve korunmak için Malatya’nın Kürecik ilçesine Nato radar sistemi kuruldu. Yetkililerin açıklamalarına göre bu radarın görevi olası saldırılara karşı erken uyarı... Bu bilgilerin futbol sütunlarında ne işi var? Gelelim o konuya.
Gaziantepspor, geçen hafta sürpriz bir çıkışla Beşiktaş takımını yenerek ülkenin gündemine yerleşti. Çok şık bir gole imzasını atan ORHAN GÜLLE, ulusal basının gündemine konu oldu. Moralsiz golcülerimiz CENK VE SOSA attıkları şık gollerle moral buldular. Kısacası geçen haftanın flaş ekibi Gaziantep Spor.
Bu hafta Türkiye Kupası maçlarının ön eleme maçları başladı. Çarşamba akşamı Gaziantepspor, Isparta 3 Lig’den EMRE SPORU konuk etti. Belediyenin sağladığı otobüsle şehrimize gelen, 2.sınıf bir otelde konaklayan, adı sanı hiç duyulmayan konuk takım karşısında sahaya Beşiktaş kadrosundan sadece iki eksikle çıkan Gaziantep maçın favorisiydi. Karşılaşma başladı. O da ne? Sahada DELİ var. Konuk ekip, karşımızda ASLANLAR GİBİ mücadele ediyor. Koşuyor, pas yapıyor, press yapıyor kısacası Gaziantep'i konuşturmuyor. Kenarda Hikmet hoca, bön bön bakıyor. Sahaya Yasin, Cenk ve Muhammet'i sürüyor. Takım tam kadro sahada. Fakat gol için ses yok. Futbolcular oynamıyor. Hocamız suskun. Sahadaki takım S.O.S SİNYALİ VERİYOR. Bu sinyal bizi kurtarın mesajı değil. Bize hak ettiğimiz primleri verin. Sahaya sergilenen futbol, Bursa maçı öncesi paramızı verin...

Karşılaşma uzatmaya gidiyor. Ekrem ve Sosa'nın iki güzel şutunu kaleci çeliyor. Muhammet tam 113.dakikada tamirat gören skorbord da Gaziantep adına bir gol yazılıyor...
Turu geçtik ama utandık. Tabiki takımın gücü bu değil. Ama bu oyundan çıkarılması gereken uyarı, Hikmet hoca ve futbolcularımız PRİM İSTİYOR. PRİM.
Para varsa futbol var. Para yoksa, Yandı gülüm keten helva... Bursa öncesi hatırlatmak istedim.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz