Hasan AKPINAR

Hasan AKPINAR

Elinize sağlık

Büyükşehir Belediyesi’nin yanındaki boş alanı hatırlarsınız. Hani yıllarca otopark olarak kullanıldıktan sonra Şehitkamil Belediyesi’nin yer altına otopark üstüne de park yaptığı şehir merkezindeki büyük alan.

Sevinmiştik merkezde böyle büyük bir açık ve yarı yeşil alan kaldı diye.

Ancak sonra Şehitkamil Belediyesi’nin aklına birden bire buraya sanat merkezi yapma fikri geldi. Bir tarafında dev Büyükşehir Belediyesi diğer tarafında dev Çayırlı İş Merkezi öbür yanında yine dev bir bina olan Kazaz İş Merkezi ile etrafı çevrili bir sanat merkezi.

Şimdiden elinize sağlık.

Gaziantep’ gelen tiyatrolar, orkestralar, sergiler, operalar, baleler, yer bulamadığı için geri dönüyordu.!

Yapılaşması zaten son derece yoğun olan bir bölgeye sanat merkezi yapmak ve yoğunluğu daha da artırmak kimin fikriyse tebrikler.

Sanat merkezinin içeriği şöyle;

“Toplam 5 bin 550 metrekare büyüklüğünde inşa edilecek Sanat Merkezi’nin içerisinde; 400 kişilik çok amaçlı salon, sergi salonu, açık amfi alanı, VİP salonu, prova salonları, telli çalgılar, vurmalı çalgılar, ses ve piyano atölyeleri, fotoğraf, ebru, resim, hat atölyeleri, yönetim ofisleri ile kafeterya olacak”

400 kişilik çok amaçlı salon demek belediyeye gelir demek, kafeterya demek, belediyeye gelir demek.

Ne yapacaksın yeşil alanı, bırak yeşili, boş alanı ne yapacaksın?

Yeşillik görmek isteyen manava gitsin. 

MHP YANIT VEREMEDİ

CHP İl Başkanı Hayri Sucu geçen hafta gazetecilerle düzenlediği sohbet toplantısında CHP Gaziantep örgütünün muhalefet yapmadığı eleştirilerine yanıt vermiş ve bunun doğru olmadığını söylemişti.

Sucu, isim zikretmeden “Göstermelik haftalık basın toplantılarıyla muhalefet yapıp da belediye meclislerinde her maddeye Ak Parti’lilerden önce evet diyenleri” de biliyoruz sözleri ile MHP’yi eleştirmişti.

Hafta boyunca MHP’den bu eleştiriye bir yanıt bekledik. Aldığımız bilgi. Polemiğe girmek istemiyoruz” şeklinde oldu.

Polemiğe girilmek istenmiyor mu yoksa verilecek bir yanıt mı yok?

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz