Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

EKONOMİK KRİZ!

Devlet yani TÜİK yıl sonu rakamlarını açıkladı. Ve tabiki, tartışmalar aldı başını gitti… Son yıllarda, aldığı her kararda tartışılan, böyle bir kurum daha yok sanırım… Temel görevi, bilimsel verileri yayınlamak olan kurum, nasıl bu hale geldi, onu siyasilere sormak gerek. Çünkü, TÜİK’te, devletin diğer kurumları gibi siyasallaştı maalesef.

İstatistik diyoruz da!..

Açıklanan rakamlar, birbiriyle örtüşmüyor!

Vatandaşın sofrasındaki enflasyon ile hükümetin açıkladığı arasında dağlar kadar fark var!..

Asgari ücrete verilen yüzde 50’lik artış bile işçiyi mutlu etmezken, emekliye verilen enflasyon oranındaki zam, memur ve emekliyi nasıl mutlu edecek?

Dolayısıyla, hükümetin aldığı kararlarda bir istikrar olması gerekiyor öncelikle!..

Dönelim şehrimize!..

Sanayici sıkıntılı, işçiler perişan…

Üretimin önündeki engellerin artması, döviz kuru, ekonomideki kötü gidişat hepsi birbirini tetikliyor, tabiki olan da işçiye oluyor.

Ülkede uygulanan seçim ekonomisi insanları rahatlatmaya yeter mi, yetmez mi bilinmez ama ekonomiyi iyi analiz edenler, kötümser konuşuyor.

Madalyonun bir başka yüzü de, Gaziantep gibi bir kent bu krizden etkileniyorsa, üretimin yok denecek kadar az olduğu şehirler ne yapsın.

Ekonomi yönetimi önlemlerini bir an önce almazsa, daha da içinden çıkılmaz bir hale geleceğiz. Bu sorunun cevabını bilen, bir adım beri gelsin!..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz