Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

EFKÂR DAĞITMAK İÇİN

'Sokağa Çıkma Yasağı’nın olduğu Pazar günü, WhatsupGrubu arkadaşlarıma bir latife yapayım istedim. Dedim ki; DOSTLAR: Bugün biraz efkârlıyım. Nefsime hoş gelecek yalanlara ihtiyacım var. Belki faydası olur. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sağ olsunlar arkadaşlarım çok sayıda yol göstermiş, yorumyapmış ve tebessümlük malzeme göndermişler.

Bir kısmını sizlerle paylaşıyorum:

- Sen bir harikasın abi. Bu arada çok da zayıflamışsınız sırrı ne bunun?

- Oh be... Keşke bunu 39 kişi daha söylese...

- Hocam cennette efkâr yokmuş. Bir de, her gün bu sanal dünyada bize ışık oluyorsun, yol gösteriyorsunuz. Gerçi bu hakikat oldu.

- Hayır, hayır… Dostlardan yalan beklemekOlur mu öyle şey? Ben yapamam! Ben, sadece gerçeği söylerim: İyi Adamsın vesselam…

- Hocam siz 18 yaşını yeni mi doldurdunuz? Kutlamayı unuttuk da Çok yakışıklısın.

- Allahçokça zikret abi. Allah gönlünü açar, Seni seviyoruz.Rabbimiz r ve yardımcımız olsun.

- Ne yalanı arıyorsunuz ki? Dünyanın bizzat kendisi yalan… Gerisini sayma zaten…

- Keşke biraz açıklama yapsaydın… Nasıl bir yalan lazım hocam? Yalan çeşit çeşit de… Sonra rengârenk yalanlar mevcut. Pembe mi olsun, gri mi olsun? Belirtseydinizkeşke… 

- Yahu ben, hayatımın dönüm noktası olan mahkemede bile yalan söyleyemedim. Ne söyleyeyim şimdi ya? Kalk abdest al, namaz kıl kardeşim… Yoruluncaya kadar namaz kıl...Rabbim sizi sevsin, sevdirsin, sevindirsin, korusun, kollasın güzel hocam.

- Allah, Allah… Yalanın faydası olsaydı ChP iktidar olurdu Hocam yalanın kime ne faidesi dokunmuş ki size de olsun? Etmeyin, eylemeyin. Kulaklarınıza yazık, dinlemeyim bence… İlla dinlemek istiyorsanız Fox TV’yi acın, ya da Halk TV’yi açıp, oradaki açık oturum programlarınıizleyin.

- Abi sen hiç iyi bir seyyah değilsin, iyi bir akademisyen değilsin, iyi bir abi değilsin. (Yav pardon, nefsine hoş gelecekti, değil mi? Ne istiyorsun? Şalgam, üzüm hoşafı, turşu suyu... Afiyet olsun abilerin kralı.)

- Adamın biri padişahı yüzüne karşı övüyormuş. Padişah ‘yeter, sus’ demiş. ‘Benim kadrolu dalkavuğum var, onun işini sen yapma’... Padişah da olsa insan, insandır; nefsiövülmek ister. Bu yüzden saraylarda kadrolu dalkavukbulundurulurmuş. Siz de hocam, bir dalkavuk çalıştırınderim.

- Dünden daha olgun, doygun ve tatlıyız be hocam. Bundandaha iyisi can sağlığı…

- Hocam o iş, bizim işimiz, merak etme. Mesela, Kilickari-oglu bir gün leş olup, zulmü bitecek.

- Covit-19 musibeti bitmiş. Bu gün pozitif vak'a "0". Bir hafta sonra maske serbest!

- Hayırlara vesile olur inşallah. Bu gece sizi rüyamda gördüm: Gök yarılmış, siz onu dikmek için gökyüzüne ulaşmışınız

- İktisadi bir yalan, vicdanlara söylenen büyük yalan: Banka faiz oranları enflasyon oranını geçmiyorsa al gitsin yalanı!

- Bizi günaha sokacaksınız Kılıçsızdaroğlu çok iyi bir adammış’ diyeceğim de…

- Tamam da… Sizin profilden böyle birileri katiyyen çıkmaz. Sizi tanıdıktan sonra, sizin çağdaşlarınızın arasında sizin gibi bir kalitede birini nasıl profesör yapmışlar, tanımasaydım bu çooook manidar derdim.

- Boş yere heveslenme. Çiçekten harman, yalandan derman olmaz. Benden hatırlatmak...

- Net söylüyorum: Paylaşımlarınız ve yazılarınız tek kelimeyle muhteşem... Emeğine sağlık.

- Mutlu olur musunuz bilmem: İP ve Saadet Partisi, bir pişmanlık deklarasyonu yayınlayarak, şartsız olarakCumhur İtifakı’na geçmişler.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz