Semra ŞAHİN

Semra ŞAHİN

Edep yahu edep

Eskiden akşam üzeri kadın programları yayınlanırdı.

Komşu kadınlar birbirine oturmaya gider, evin sahibi çayı demler, çayın yanına da her zaman evde bulunan ikramlık bisküviden çıkarırdı.

Bütün kadınlar televizyon karşısına geçer hem sohbet eder hem bu programları izlerdi.

Kimi zaman çok sevilen bir pop sanatçısı konuk olur, kimi zaman da şarkılı, türkülü, halaylı programlara dönüşürdü.

Şimdi ise önüne geçilemeyen ahlaksızlıklarla dolu programlar yapılmaya başlandı. Düne kadar evlilik programları için söylediğimiz, kızdığımız ne kadar konu varsa, daha beteri TV kanalları tarafından başka program adları altında yayınlanmaya başlanmış.

Özel bir TV kanalında ‘siz deyin kültürel yozlaşma, ben deyim ahlaksızlığın dibe vuruşu’ bir program yapılmış geçen haftalarda. Haber sitelerinde okuyana kadar konuyla ilgili bilgim yoktu.

Bir okudum ki ne göreyim arkadaş. Bir ‘yoğurtçu Bayram’ var Allah düşmanımla karşılaştırmasın ☺

Yazık arkadaş, bir kadın çıkmış “yok efendim benim kızımın babası kocam değil de yoğurtçu Bayram” diye… Daha da ötesi DNA testi yapmışlar, bir de ne görelim kızın babası Bayram efendi çıkmaz mı!

Edep yahu edep… Kim kiminle, nerede, ne yapmış, ne yaşamış kimseyi ilgilendirmez… Hele bizi hiç ilgilendirmez.

Lakin insanları rencide eden, aile kavramını, toplumu hiçe sayan bu programları gün içinde ne yazık ki kadınlarımız çocukları ile beraber izliyorlar.

Böyle programları izledikçe insanın yüzü kızarıyor, utanıyor. Ama programa çıkanlarda hiç utanma yok…

Hani bazı insanlar ‘Black Friday’ın kültürel yozlaşmanın bir eseri olduğunu söyleyip mağazaları basmıştı ya.. Bırak arkadaşım sen Friday’ı senin kültürün, ahlakın bu ülkenin TV kanallarında kendi halkının elleri altında eziliyor. Sen ses çıkaracaksan önce bu olanlara ses çıkar.

Neyse biz söylemekten usanırız, TV kanalları bu programları yapmaktan usanmazlar.

Ne diyebiliriz ki... Eğer evde çocuğunuz varsa, akşamüzeri yayınlanan bu programları izlemesine sakın izin vermeyin, aksi takdirde ruhsal bozukluğu olan bireyler yetiştirirsiniz deyip bu konuyu da böylece kapatalım…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz