Mehmet YEDİPINAR

Mehmet YEDİPINAR

Durmak acı verir

Değerli okurum Allah’ın Rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

Uzun zamandan beri yazmıyordum, ama bugün yazmam gerektiği kanısına vardım. Çünkü ehli küfür hiç durmadan çalışırken tahribatta sebat ederken, biz iman ehli neden duruyoruz. Acaba Allah bize durun mu, yoksa kalkın yorulun mu demiş.

O zaman açıp bakalım Kuranıkerim’e ve Cenabıhak ne demiş.
İnşirah suresinde mealen ’bir işi bitirince diğerine koyul’, Duha suresinde ‘Rabbinin nimetine gelince; işte onu anlat’. Zariyat suresinde ‘Ben insanları ve cinleri sadece Bana ibadet etsinler diye yarattım.’ Âl-i İmrân suresinde ‘Sizden, hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir’.

Yani Cenabıhak bizden kalkmamızı ve anlatmamızı istiyor. Bu ayetler ve ehli küfrün küfürde sebatı, çalışması, yorulması beni silkeledi ve kalk artık dedi. Bu kadar insan şeytana tabi olup küfre koşarken yani arkasındaki gücün; ölüme ve kabrin altındaki suale iyi yönde hiçbir tesiri yokken, sen Âlemlerin Rabbi olan Allaha iman etmişsin.

Allah sana durma anlat demiş neden duruyorsun? Sana sonsuz bir hayat vaat etmiş acaba inanmıyor musun? Bütün bunlar birleşti ve artık kalkıp anlatmam gerektiği kanısına vardım. Elimizde Kuranıkerim gibi mucizevi bir eser var ve Kuranı Kerim’in müthiş tefsirleri var neden böyle kuvvetli silahlarımız varken ehli küfrün karşısında yenilelim.

Düşünsenize Bu vazife yeryüzünün en şerefli ve en kıymetli vazifesidir. Acaba bundan daha kıymetli bir vazife olsaydı, Allah seçkin kul olarak yarattığı peygamberlerini o vazife ile görevlendirmez miydi?

Başlıkta dediğim gibi ‘Durmak acı verir’ çünkü çalışmak bir emirdir.

Söylediklerim eğer Hak ise haydi Peygamber mesleğine durmadan yorulmadan, Selametle…

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz