Yalçın Bozdemir

Yalçın Bozdemir

Dünya Kupası'nın büyükleri zorlanıyor

Rusya'da heyecan son sürat devam ediyor. Deyim yerindeyse futbola doyuyoruz.Zevkli karşılaşmalar da, tadı tuzu yok diyeceğimiz maçlar da izliyoruz.

Ama isminden olsa gerek Dünya Kupasında güzel de olsa sıkıcı da olsa heyecanla takip ettiğimiz karşılaşmalar oynanıyor. Maçların zorluk derecesi ise beklemediğimiz seviyenin üzerinde. Sonucunu bildiğimizi sandığımız karşılaşmalar bizleri ters köşeye yatırıyor.

Futbolun beşiği diye tabir ettiğimiz İngiltere, futbolcu fabrikası Brezilya, Panzerler, gerek oyunları gerek aldığı sonuçlarla beklentilerimizi karşılayamadı.

Bir problem var, belki de oyunlarında. Ama ben onların futbolunda değil de rakiplerinin oyunlarında iyi anlamda bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Onlar gerçekten Dünya Kupası için hazırlanmışlar. Bu takımlara imrenmemek çok zor gerçekten. Hepimizde şu düşünce vardır. Biz neden yokuz.?

Mesela Almanlar karşısında Meksika ne oynadı beee.Gerçekten kendileriyle özdeşleşen acı biber gibiler Almanları yaktılar. Avustralya Fransızlara tabiri caizse kan kusturdu.

Yine organizasyona yıllar sonra katılan Tunus az kalsın İngilizlerden puan çıkartıyordu.İngilizler paçayı zor kurtardı.Anlaşılan şu ki Dünya Kupasında bizi bayağı bir sürpriz müsabakalar bekliyor.Açıkçası bizler de heyecanla bu karşılaşmaları bekliyoruz.

Benim gönlüm sürprizlerin devam etmesinden yana.

Ha bunu sadece takım anlamında söylemiyorum. Gökte yeni parlamış yıldızlar gibi futbolcular görmek istediğimden de söylüyorum.

Umarım turnuva sonunda hem sürpriz takımları hem de yeni genç yetenekleri hep birlikte ayakta alkışlarız.Şimdilik heyecana kaldığımız yerden devam edip bu şölenin tadını çıkaralım...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz