Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

DÖRT x DÖRT

Gelişen ve zenginleştiği söylenen ülkemizde Jeepler moda oldu. Bu araçlar genel olarak arazide kullanılır. Ama sadece SAFARİ merakı olanlar değil parası bol olanlar da Jeep aracı tercih ediyorlar. Bunun sporla ve futbolla ilgisi nedir diyenlerin çatılmış kaşlarını görür gibiyim. Gaziantep'in futbol da iki markası var. Gaziantepspor ve B.Şehir Belediyespor.
Gaziantepspor ligde tekliyor. Ligin dibine vurdu... B.Şehir de tek tek puanları topluyor. Çarşamba akşamı grubun iddialı takımlarından BOLUSPOR’U ağırladı. Konuk ekip tecrübeli elamanlardan kurulu iddialı bir ekip. Takımın başın da Cihat hoca var. Yıllar süren Süper lig özlemini gidermek düşüncesindeler. B.Şehir geçen seneki gücünden kayıp etmeyen bir takım. İlkonbirde farklı isim Ümit Can Batman var. Geçen seneki takım. İki takımda birbirini gayet iyi tanıyor. Bu nedenle oyun kontrollü başladı. İlk şutumuz 21.dakika dolarken Serdar ile geldi. Rakip kaleye DÖRT KEZ gidebildik. Konuk ekip ise kaleci KAZIM'ı bir kez yokladı. İlkyarı gol yoktu.
Birbirini iyi tanıyan takımlar ikinci yarıya oyunu dengelemiş olarak başladılar. İlk hamleyi Cihat hoca yaptı. Emre yerine Canerle devreye başladı. Karşılıklı ataklar gelişmeye başladı. B.Şehir adına Eren ve Abdullah, Bolu adına ise Ferhat ve Fatih girdikleri pozisyondan sonuç alamadılar. Uzatma dakikalarında da gol çıkmayınca B.Şehir dördüncü resmi maçında da dördüncü beraberliği alarak, tek tek puanları toplamaya devam etti. Hiç yoktan puansızlıktan puan iyidir.1X4=4 puanı hanemize yazdık.
B.Şehir, Birbirini tamamlayan oyunculardan kurulu. Maç sırasında her futbolcu gibi EREN bazı hatalar yaptı. Gol kaçırdı. Erol hoca tam kendisini değiştirme işlemi yaparken, yine bir hata yaptı. O sırada UGUR ile değiştirme onayı verildi. Değişiklik yapıldı. Bu değişikliğin zamanlamasını ve olay esnasında gerçekleştirilmiş olmasını bir kenar yönetimi hatası olarak görüyorum. EROL hocam, bırak 10 dakika daha oynasın. Maç bitiyor. TAKIM DA İYİ GİDİYOR. B.Şehir maçı kayıp edecekse ki etmezdi. ERENle etmeliydi. Şimdi bu futbolcuyu kayıp etme olasılığın var... Benden hatırlatması.
Gaziantepspor'un vitesi boşa alıp, sıfır puanla gittiği yolda birinci vitesle de olsa ilerleyen takımımıza teşekkürler. BAŞARILAR...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz