Mustafa DOĞAN

Mustafa DOĞAN

Doğru transfer önemli

Süper Lig’de ve 1. Lig’de ikinci yarının başlamasına bir hafta kaldı.

Devre arasına istediği puanlarla giremeyen ve ligin alt sıralarına demir atan takımları transfer telaşı sardı. Üst sıralardaki takımlarda şampiyonluk için transfer arayışında.

Yapılan transfer hem bütçeye uyacak hem de doğru oyuncu olacak. Eğer durum böyle olmazsa tam bir fiyasko ile karşı karşıya kalınabilir.

Gaziantep ekiplerini değerlendirecek olursak Büyükşehir’in transfer politikasına kimse anlam veremedi. Her yıl takıma en az 5-6 tane kiralık oyuncu yada 1 yıllık oyuncu transfer edilir.

Bunların yarısı daha ikini yarıyı göremeden gönderilir. Tekrar yine ikinci yarı başlamadan kiralık oyuncu alınır lig sonunda yine gönderilir. Performans olarak faydalı olmasını bırakın maddi olarak zararı oluyor.

Takımın iskeletini oluşturacak 1-2 kişi dışında kimse yok. Neredeyse takım iki yıldır komple değişiyor. Gerçekten çok iyi transferler yapılıyor. Takım Süper Lig’de oynayacak kadroya sahip. Şampiyonlar Ligi’nde oynamış oyuncular bile var. Ama sürekli değişen kadro yüzünden oyuncular bile adapte olamadı kimle oynadığına.

Sezona iyi başlayan hatta bir ara galibiyet serisini yakalayan takıma ne olduysa nazar değmesin diye kesilen kurbandan sonra oldu. Üst üste mağlubiyetler, beraberlikler derken galibiyeti unuttular.

Bunun faturası da sezon başında alınan oyunculara kesildi ve tek tek gönderildiler. Yerlerine oyuncular alınmadı mı dersiniz? Alınmaz olunur mu? Yine aynı politika ile 4-5 tane kiralık yada yarım sezonluk oyuncular alındı.

Tamam, çok iyi transferler. Fakat kalıcılığı önemli. Bunları takıma adapte edecek olanda teknik hoca.

Ee tabi o zamana kadar hocada değişmezse. Takımın ve teknik heyetinin birlik olması ve teknik açıdan yeni gelen oyuncular takıma konsantre olması sağlanmalı.

Gaziantepspor’dan ikinci yarı ümitliyim. Yada öyle olmaya çalışıyorum diyelim.

Oyuncuların açıklamalarına bakacak olursak Gaziantep’te yeni bir kurtuluş savaşı başlıyor. Yeni transferler de takıma katıldı. Tabi daha eksiklikler var. Yönetimde transfer çalışmalarını sürdürüyor. Güzel şeyler olacağa benziyor ikinci yarıda.

İbrahim Üzülmez her ne kadarda iyi başlayamasa da, iyi bitireceğe benziyor. Sezon sonunda yine kendimizi düşme hattında bulmazsak yeterli bu sezon için.

Çünkü daha ilk yarıdan ligin altına doğru demir attık. Çok berbat bir seri yakaladık. Türk futbol tarihine kötü bir şekilde geçtik. En fazla üst üste mağlubiyet alan takım olduk. Bunu unutturmanın tek yolu en az bunun kadar bir galibiyet serisi yakalamak.

Bizler inanıyoruz Gaziantepspor’un hak ettiği yerlere geleceğine.

Futbolcuların sosyal medya hesaplarına bakılırsa oldukça motive olmuş durumdalar. Keyiflerine diyecek yok. Umarım performanslarına yansır. İkinci yarı bambaşka bir Gaziantepspor izlemek istiyoruz.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz