Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

DİRSEK İLE TÜMSEK

Geçen haftanın galibi Gaziantepspor, Kayseri derbisinden ağır yaralı çıkan Kayserispor’u bir başka deyimle lig sonuncusunu ağırlıyordu.


Stada giderken galibiyetten çok emin bir şekilde atıyordum adımlarımı hatta basın tribünün kapısında karşılaştığımız Faik Demir hoca ile ayaküstü zor olur kolay olur muhabbeti bile yapmıştık.
Maça veteran takımı kıvamında çıktık yürümeye baston arayan yaşlılardan kurulu bir havamız vardı nedense. Hele hakem Barış Şimşek'te bizim aciz durumumuza ters kararları ile destek verince Kayseri’nin golü bağıra bağıra geldi.

Çantada keklik görülen maç bir anda kabusumuz olmaya aday bir maç haline geldi, öyle ki biz bu maçı yokuş aşağı giden araba ayarında planlamıştık ama ilk yarıda önümüze TÜMSEK çıkmış gibiydi. Golden sonra "Binya"nın rakip 18 içindeki karate kursu en sonunda DİRSEK olarak rakibin yüzünde fotoğrafçı FLAŞ'ı gibi patladığında başımızı ellerimizin arasına alıp "Yanarım yanarım boşa yanarım" adlı parçayı teganni ediyorduk.

İkinci yarı da Sergen Yalçın maç başındaki ETİLER kıyafetini bir nebze gevşetti, etiler kıyafeti ne demeyin o kadar "jix" giyinmişti ki maç bitince uçağa bini soluğu İstanbul’un etiler semtinde alacak havası vardı.

10 kişi baskı ile penaltıyı ve kırmızıyı bulduk ve tabi ki penaltıdan golü.
Ve arkasından direnci kırılmış Kayseri’ye Traore ile ikinciyi yapıştırdık. Yapıştırdık diyorum zira geçen hafta Karabük’te ki golün aynısını attı Traore.

Derin bir soluk mu aldık desek yoksa Allah’ın sevgili kulumuyuz desek bilmiyorum. Zira Karçe’nin karşı karşıya kurtardığı bir top var ki dünya da ender kalecilik örneğidir,
Neyse bu hafta da DİRSEK ve TÜMSEK kabusundan kurtulduk haftaya Allah kerim sakat futbolcularımıza da Allahtan tez şifa dilerim.

Not: Sergen Yalçın hocam Oğulcan’ı futbolcu yokluğundan sahaya sürdüysen eyvallah yok elimdekiler yeterdi ama ben Oğulcan iyi futbolcu diye sürdüm dersen....

Diyor musun sahiden?????

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz