Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

Digitürk Bey mi demeliyiz?

Türk futboluna katkısından dolayı her platformda desteklenmesi gerektiğini paylaştığım Digitürk adlı kuruluş enteresan gelişmelere imza atıyor.

Hani birkaç kez daha başıma gelmişti ama bu sefer ki biraz enteresan. Durum şu şekilde cereyan ediyor.

Kurulduğu günden beri 1-2 aboneliği sürekli olan biriyim. İşimiz gereği de maçları izlememiz gerektiği de doğrudur. Hani “kellede Murat beyin yemektir” ya işte öyle.

Üyelik bitimi haber vermeden yenileme yapmışlar itiraz ettim. Konuşmalar falan filan haklısınız dediler. Fatura iptal edildi. Bu sıkıntılı durum neticesinde üyeliklerimin iptalini istedim. Biraz serzenişte bulundum. Açtım gene şikayet ettim. Artık kesin kararlıydım iptal ediyordum.

Neyse,

Açarken telefonla yaptıkları işlemi kapatırken faksla istiyorlar, bayiye gidin falan diyorlar ya ona da eyvallah dedim. Daha sonra 212-4737373 numaradan arandım.

Mehmet Doğan beyefendi ile 14 Kasım saat 14 25 de konuşmaya başladık. “Uzun süredir abonemizsiniz sizler bizim için değerlisiniz cansınız adamsınız” faslını geçtikten sonra yeni bir teklifleri olduğunu söyledi. 4 ay 34.90 dan daha sonra 71 küsur liradan 1 yıllık abonelik yaparsak spor ekstra paketi ve dilediğin yerde uygulamasını da 3 ve 6 ay ücretsiz vereceklerini mayıs ve haziranda 2 ay kullanımı dondurarak sadece 6 ay 71 liradan izleyebileceğimi ve kabul etmem halinde üyeliği devam ettireceğini söyledi.

Ben de “cihazımı da HD kutu ile değişirseniz olur” dedim kabul ettiler ve bağladılar.

Şimdi sorun başlıyor

Bu arkadaş 3 aralıkta yayınlarımın ve hediye kanallarımın açılacağını belirtilmesine rağmen yayınlar açılmadı. Aradım gene o malum numarayı. Kaydınızı oluşturalım, görüşmelerimiz kayıt altında, biraz bekleteceğiz…

Yayınlar gene kapalı.

Ertesi gün bir daha aradım … Kaydınızı oluşturalım, görüşmelerimiz kayıt altında, biraz bekleteceğiz…

Bu sabah gene aradım … Kaydınızı oluşturalım, görüşmelerimiz kayıt altında, biraz bekleteceğiz…

Bekledim bekledim bekledim. El cevap ;

Şimdi Vedat bey size bir hukuki metin okuyacağım kabul ederseniz bu promosyondan yararlanacaksınız. yoksa ?

Yoksa YOK…

Oku bakalım ; ……………. (Başı biraz uzun ama gerisi şöyle  ) sizin tüm kişisel verilerinizi ,bilgilerinizi, mail ve telefon numaralarınızı biz, bizim belirleyeceğimiz 3 cü şahıs ve firmalar ve taşeronlarla paylaşmamızı kabul ediyor musunuz ?

HOPPPALA YAVRUM YAZ GELDİ.

Yahu bu nedir ya? Kişisel bilgilerimi siz kimsiniz ki paylaşıyorsunuz ve hatta bunu teklif etme cüretini de  nereden bulunuyorsunuz ?

Kişisel adı üstünde kişisel…BANA AİT YANİ.

 Bakın bu Kanunen suçtur. Ve bu yazı SUÇ DUYURUSU niteliği de taşıyabilir...

Tamamı kendilerinde kayıtlıdır. Kayıt tarihi 6 aralık saat 09: 34 tür. Görüşme yapılan kişinin adı DURU hanımdır.

Bu ne cürettir arkadaş. 3. şahıs ve taşeronlarımız? Taşeronlarınız kimdir? Bu paylaşacağınız  verilerle bir suç işlense vicdanınız sızlamaz mı? İnsanların canı yanmaz mı ?

Yani iki maç izliyoruz diye bütün şahsi bilgilerimizi size vermek zorunda mıyız ? hadi verdik peki siz bunu ne hakla paylaşırsınız. Ve bizden onay isteyerek nasıl kurtulursunuz bu durumdan?

Evet Türk sporuna yıllık 2 katrilyon para veriyor olabilirsiniz zaten bizde buna teşekkür ediyoruz spor camiası olarak . size Digitürk diyorduk artık

DİGİTÜRK BEY Mİ DEMELİYİZ?

Buradan tüm okuyucularıma duyuruyorum. Bu yapılanın sizin de başınıza geleceğini düşünerek cevaplayın o telefonları dikkat edin lütfen. Ben üyeliklerimi kapatıyorum. Ama siz siz olun kişisel bilgilerinizin paylaşılmasına izin vermeyin. Hele şu ortamda. Maazallah kötü niyetli birinin eline geçerse ki gördük ülkemizin üzerine oynanan oyunları. Başınız yanabilir benden demesi.

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz