Ömer Özgür

Ömer Özgür

Demokrasi

Türkiye, 15 Temmuz gecesi 36 yıl önceye dönüştürülme planıyla sarsıldı.

Ülkemiz darbeden ve darbecilerden çok çekti. Geçen hafta yine sinsi hareketle başbaşa kalan Türkiye, kısa sürede bu sıkıntıyı püskürtmesini bildi. Darbe girişimi ya da kalkışma adına ne derseniz deyin bunun kabul edilir bir tarafa yoktur.

Ülke yönetmek isteyen seçimlere katılır; millete kendini, ekibini, yapmak istediklerini ve planlarını anlatır. Kabul görürse iktidara gelir ya da muhalefet ve baraj altı kalır. Bu kural yıllardır böyle işler, bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir. İsteyen istediği gibi hareket edemez, kaldı ki devlet yönetmek de 3 odalı ev yönetmeye benzemez.

15 Temmuz gecesi bize bir kez daha gösterdi ki herkes işini yapacak. Asker askerliğini, polis polisliğini, siyasetçi siyasetçiliğini yaptığı sürece bu ülkede hiçbir sorun olmaz. Diğer türlü sıkıntı ve sorunlar devam edip gider.

Yine şunu gördük ki millet artık bu ülkede huzur, kardeşlik, barış ve birliktelik istiyor. Şu son bir yılda o kadar sorun ve sıkıntı yaşadık ki anlatmakla bitmez.

Darbe ve darbecilere ilişkin o kadar çok kınama ve lanet yapıldı ki bana sadece bunlara amin demek düşüyor.

Bu saatten sonra yöneticilerimiz toplumsal uzlaşıya, birlik ve beraberliğe daha çok yönelmelidir. Yapıldığı takdirde toplumun tüm kesiminden destek görecektir. Çünkü toplumsal birlikteliğe ekmek kadar su kadar ihtiyacımız var.

Son söz, "İkilik yok birlik var, yanlız bunda dirlik var."

<

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz