Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

DEĞİŞTİREMEZSEN DEĞİŞTİRİRLER

Tecrübe, hayatta yenilen kazıkların toplamıdır der, bir düşünür.

Bursaspor maçı, Okan Buruk için tecrübe oldu sanırım.

Sanki futbolda yazılı bir kuralmış gibi oyuncu değişimleri, nedense hep 60’tan sonra oluyor. Ya biz bu kanunu yazan kitabı okumadık ya da bilenler yanlış biliyor. Hele hele oyuncu kenarda lisansını 4. hakeme vermişken, 5 dakika 18 saniye oyuna girmek için bekliyorsa, bunun adına ne denir; onu ben de bilmiyorum.

Ha bir maçta olur ama siz, hemen her maçta oyuncu değişimlerini beceremiyorsanız, rakip skoru ve sonucu size hiç acımadan değiştirir. Dakika 70, 1-0 öndeyiz. Rakip gemi azıya almış, üstümüze geliyor.

Siz oyuncu değiştirmek için yardımcınıza talimat vereceğinize 4.’ye “niye böyle oluyor kardeşim” gibisinden serzenişe devam ediyorsunuz.

Eeeee hocam, burası ne Galatasaray, ne Fenerbahçe, ne de Beşiktaş. Ve siz de o takımların birinin hocası değilsiniz. En azından şimdilik… Dolayısıyla tecrübeyi acı acı kazanırken, yahut daha amiyane bir tabirle berberliği bizim saçımızda öğreniyorken, canımızın yanmasına da izin vermemenizi sizden özellikle rica ediyoruz.

Genç oyunculara yer veriyorsunuz, eyvallah.

Bir şeyler yapmak için uğraşıyorsunuz, eyvallah.

Parayla pulla çok sıkıntı yaşamıyor ve yaşatmıyorsunuz, ona da eyvallah.

Bakın iyi şeyleri sayıyorum. Kötü şeyleri de söylemek lütfen zorunuza gitmesin. Bursa maçı geçti.

Önümüzde bir maç ve devre arası var.

Umarım bu ilk sezonunuzda bizimle beraber gerçekleri, lobisizliği, taraftarsızlığı, kıt kanaat geçinmeyi, her puanın altın değerinde olduğunu siz de öğrenmişsinizdir.

Hani Vizontele diye bir film vardır ve içinde çok güzel bir replik vardır, durumumuzu özetleyen. Ne der o replikte; “Burası için en güzel sözü Sadık Hoca söylemişti, hayal kırıklığının başkenti.” Lütfen hocam… Herkese mutlu yıllar…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz