Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

DALGA KIRAN

Kabaran ve taşan denizlerdeki dalgalardan korunmak için, olası dalgaların yoluna "Dalga Kıran" ismi verilen beton dolgular yapılır. Karadeniz, oldukça dalgalı bir denizdir. Dalgaların sahilleri vurması hep haberlere konu olmuştur. Karadeniz Bölgemizin bir başka özelliğin bir başka özelliği ise futbola olan düşkünlükleridir. Uşaklar! futbol ile yatıp, futbol ile kalkarlar. Süper Ligde Trabzon, PTT Birinci Liginde ise 1461 Trabzon takımları vardır.
Bu sezon itibarıyla PTT Liginde en önemli takımlardan biriside 1461 Trabzon Spor takımıdır. Ligde dalga dalga yayılmaktadır. Sıralamada üçüncü sırada bulunmaktadır.
Dalga başladı mı kolay durmaz. Özelliğinden dolayı, ulaştığı her yeri yeni bir dalga kaynağı yaparak ilerler. İşte böyle bir özelliğe sahip Trabzon takımı. Pazar günü Gaski Stadyumu’nda Büyükşehir Belediyespor’un konuğu oldu. Çok iyi ve sağlam fiziğe sahip konuk ekip karşılaşmanın ilk yarısında, ev sahibine doğru dürüst top bile göstermedi. Kalemizde üç tane net pozisyon buldu. Ancak Mustafa ve Gökhan bu fırsatları kullanamadılar. Devre golsüz bitti. 0-0.
İkinci yarıya ev sahibi B.Şehir iyi başladı. Serdar ile tam üç net gol pozisyonu buldu. Ama ister şansızlık, ister beceriksizlik deyin. Serdar bu pozisyonları gole çeviremedi. Verilen şansı 70 dakika kullanamadı. Kenarda Suat Kaya’nın sabrı tükendi. Yerine Erhan'ı aldı. Ali Sakal, Kenan ve Ramazan orta sahada daha iyi top yapmaya başladılar. Oyun tempo kazandı. Cihan'ın ceza atışında, kalecinin çeldiği topu iyi takip eden Ramazan ağları havalandırdı. 1-0 öne geçtik. Bu gol sahadaki atmosferi yükseltti. Normal giden maçta kartlar peş-peşe geldi. Sekiz sarı kart ve bir kırmızı kart çıktı. Burada hakem Tolga Özkalfa, işlevsel bir anlayış ile yerli yersiz kart çıkartarak oyunun zevkini kaçırdı. Kendi yönetimine çomak soktu...
B.Şehir için üç puan ve kazanmak önemliydi. Kalan, dört uzatma dakikası içerisinde gol olmayınca, B.Şehir Belediye Spor, ligde dalga dalga giden 1461 Trabzon'u mağlup ederek, bu dalganın önüne set çekip iyi bir dalga kıran oldu. Moral buldu.
Tebrikler Suat Kaya. Ayağınıza sağlık futbolcu kardeşlerim. Bahar Gaziantep takımlarına yaradı. Bu hafta tüm takımlarımız haftayı galibiyetler ile kapadılar. Teşekkürler.

Not: Yazarımızın 02 Nisan 2013 FANATİK GAZİANTEP eki köşe yazısıdır...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz