Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

DAHA KÖTÜ GÜNLER DE GELEBİLİR!

“Ben söylemiştim” kelimesini sevmem ama Covid-19’la ilgili o kadar çok uyarıcı yazılar yazdık ki, anlayan yok!..

Herkes bildiğini okumaya devam etti. Sonunda da vaka sayıları arttıkça arttı!..

Bugün geldiğimiz noktada, alınan tedbirler, durumun vahim olduğunu apaçık gözler önüne seriyor!..

Bakınız, Gaziantep’e ve çevresine, hatta Türkiye’nin dört bir tarafına… Her taraf kıpkırmızı!..

Oysa ki, bu renkleri sarıya, maviye düşürmek bizlerin elindeyken, elimizden geleni yapmadık!.. En başta da, bu kuralları koyanlar tabi ki!..

Hükümet, eve dönüş kararını biraz daha katılaştırdı. Evde kalma sürelerimizi uzattı. Eğer bu karara uymazsak, 15 gün sonra, belki daha da ağır kararlar uygulanacak. Dolayısıyla tedbirlere sıkı sıkıya uymamız gerekiyor.

Bu kadar kayıp vakaları yaşanırken, üzüldüğüm bir şey var ki, o da hâlâ pek çok kişi ne maske takıyor, ne de sosyal mesafeyi tınlıyor! Kimisi çene altı, kol üstü aksesuarı olarak kullanmaya devam ediyor!.. Muhtemelen ceza korkusuna, polisin olduğu kent merkezinde takıp, "Nasıl olsa güvenli alanımıza (!) geldik" diyorlar.

Çarşı merkesinde, Balıklı’da, Karagöz’de, Gazi Muhtar Paşa Bulvarı’nda maskeyi takanlar, Karşıyaka’da, Düztepe’de, Çıksorut’ta bu kadar ciddiye almıyor çünkü!..

Gözlerinin önünde en yakın akrabaları hayatını kaybetmesine rağmen, insanlarda salgın bitmiş gibi rahatlama var. Son yaptığı açıklamalar yoğun bakım ve entübe hasta sayısında artış olduğunu gösteriyor.

Tabloyu yeniden tersine çevirmek için, hepimiz kurallara sonuna kadar uyalım… Elbette, bu kuralların, kuralı getirenler için geçerli olduğunu da söylemeliyim… Aksi halde daha kötü günler kapıda, bizi bekliyor olacak!..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz