Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

CHP’YE HAREKET GELİR

Gaziantep’te ana muhalefet anlamında CHP’nin boşluğu iyi dolduramadığını geçen hafta yazmıştım. Çünkü İl Başkanı Hayri Sucu ve yönetimi, kendi Genel Merkezine yaptığı muhalefeti, mevcut iktidara ve yerel yönetimlere karşı gösterememişti maalesef!..

Bunu ben değil, CHP içindeki dostlarımızın çoğunluğu da kabul ediyor zaten!.. Bu yönde çok mesaj aldım.

CHP’nin genlerinde seçimle gelenlerden ziyade, tepeden yapılan atamalar genellikle eleştirilse de, bu kez yapılan atamaya karşı çıkanların sayısı yok denecek kadar azdı gerçekten de…

İl Başkanlığı için adı geçen iki isim de, daha göreve gelmeden partiye hareket getirmişti çünkü… Her ne kadar teşkilatlar Reis Reisoğlu ismi üzerinde birleşse de, Genel Merkez Melih Meriç te karar kaldı. Melih bey, bir zamanlar Gaziantep’in solun kalesi olarak adlandırıldığı yıllarda İl Başkanlığı yapan Asım Meriç’in oğlu… Yani genlerinde CHP’li kimliği var.

Aynı başarıyı yakalayabilir mi?

Elbette bu iş, 3-5 ayda elde edilecek bir şey değil.

Üstelik, Gaziantep 70’li ve 80’li yıllardaki o eski Gaziantep değil.

Derenin altından çok sular aktı, Gaziantep’ten göç edenler, onların yerine Doğu’dan göç ile gelenler, şehrin seçmen profili çok değişti.

Belki Gaziantep bir daha solun kalesi olamayacak ama Melih bey, yaptığı işin hakkını verecek güçtedir. Oluşturduğu liste ile de güçlü bir yönetim oluşturduğunun işaretlerini verdi.

Hele bir de, istedikleri isimler aday yapılsın, süreç iyi yönetilsin!..

Yani, İyi Parti’nin yüzüne gözüne bulaştırdığı aday belirleme sürecinde, CHP’nin istekleri yerine getirilsin…

İnanıyorum ki, o zaman siyasi rekabete yeni bir heyecan gelecektir.

Baksanıza ben bile, son iki yazımda, üst üste CHP’yi yazıp duruyorum!..

Bekleyelim, görelim bakalım!..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz