Gülşah SERT

Gülşah SERT

Canlı bomba yok ölü bomba var!

Kalleşlerin hevesleri bir kez daha kursaklarında kaldı. İzmir kahramanı Fethi Sekin'in ardından bu kez de Gaziantep polisi canını ortaya koyarak terörizme ve terörist köpeklere gereken dersi verdi.

Teröristin en büyük silahı moral bozmak, toplumsal huzur ve psikolojinin ayarlarıyla oynamaktır. Son aylarda yapılan eylemlerle bunu başarmak üzereydiler.

Ancak son bir haftada İzmir ve Gaziantep'te engellenen ciddi terör girişimleri eminim ki moral silahını tersine çevirdi.

Emniyet ve diğer kolluk güçleri ile istihbarata... Lafın özü devlete duyulan güveni sarsmak isteyen terör kendi silahı ile vuruluyor.

Önce İzmir şimdi de Gaziantep polisinin başarısı kantarın topuzunu tersine çevirecektir. Milli duyguların zirvede olduğu şu günlerde, terörizme vurulan ve açıklanmayan darbeler elbette ki vardı. Ancak İzmir ve Gaziantep gibi neredeyse naklen izlediğimiz iki terör girişimimin engellenmesini iyi okumak gerek.

İzmir saldırısı ve sonrasında yaşananlar bizi kenetledi… Şehidimize üzüldük… Yaptıklarıyla gurur duyduk. Biz halk olarak kendimize geldik. Ülkemiz için bu topraklarda yaşayan her bir ferdin tek başına bile olsa neler yapabileceğini hatırladık. Çok değil yakın zamanda yine bir terör saldırısına maruz kalan Gaziantep’te, bu saldırı girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması, bu morali, ülkemize ve güvenlik güçlerimize olan inancımızı pekiştirdi.

Uzun lafın kısası, teröre karşı terörün silahlarını da kullanmak işe yarar. Terör moral bozmaya çalışıyorsa bu psikolojik savaşta biz de onlar kadar acımasız olmalıyız.

IŞİD infaz videolarına yayınlıyor. PKK şehit ettiği insanlarımızın görüntülerini paylaşıyor. Biz de canımıza, polisimizin canına kasteden o hayvanların yerde yatan resmini yayınlamalıyız. Cümle alem bu devlete zarar vermeye çalışanların sonunu görmeli.

Bu itlerin eylemleri, oyunları İzmir ve Gaziantep’te olduğu gibi bozuldukça, biz basın yayın organları olarak onların leşlerini deşifre ettikçe moralleri bozulacak.

Ülkemiz pek çok terör örgütüne karşı amansız bir mücadele veriyor. Terör bizi yıldıramaz, korkutamaz. Birliğimizi, beraberliğimizi bozamaz. Teröre asla ve asla boyun eğmeyeceğiz.

Gaziantep’imin polisini kutluyorum. Yaralı polisimize acil şifalar diliyorum.

Yerde yatan köpeklerin devamını bekliyorum.

İnşaallah.                       

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz