Gülşah SERT

Gülşah SERT

BU YÖNETİM İSTERSE YAPAR

Biraz hızlı, keskin, seri ve net bir yazı olacak. Affedilecek bir durum varsa affola...

Gazişehir Gaziantep, yeni yönetimini seçti. Futbolu falan geçtim, biri bana “Gaziantep için çok önemli ve iyi bir şey yapacağız. 15-20 tane iyi, sağlam, zeki ve maddi durumu iyi adam lazım. Bu işi kimlere yaptıralım” dese kuracağım ekip üç aşağı beş yukarı Gazişehir’inyönetimi gibi olurdu.

Günümüzde futbol eskisi gibi değil. Başarı sadece iyi bir takım ve teknik kadro ile gelmiyor. Yönetim çok önemli çünkü mücadele edilecek cephe sayısı bir hayli fazla.

Bu cepheleri detaylandırmaya gerek yok. Zaten herkes biliyor.

Yakın geçmişin finiş puanlarına bakarsanız, play-offgurubu ile bu gurubu zorlayan orta sıra takımları arasındapuan, kalite ve takım değeri açısından çok bir fark olmadığını görürsünüz.

Takımımızın yeni yönetimi, bilgi, beceri, yaşam ve iş tecrübesi, eğitim ve en önemlisi zeka kalitesi açısından bence bu ligin en iyi yönetimidir. Şampiyonluğu yönetimin kalitesi ve değeri belirlese açık ara şampiyon oluruz.

Maalesef yönetim kalitesi, becerisi, ortak aklı ve parası şampiyonlukta sadece yüzde 70 etkili! J

Bu oranı abartılı bulanlar olabilir ama benim görüşüm budur. Geri kalan yüzde 30 ise taraftar, takımın kalitesi ve şans faktörleri arasında eşit olarak dağıtılabilir.

Yani işin özü Gazişehir şu yönetimi ile rakiplerinin beşadım önündedir. Çünkü koca bir şehrin maddi, manevi ve akıl değerlerinin tamamı bu takım için bir araya gelmiştir. İnsan, bilgi ve ekonomik kaliteye bakarsanız başka hiçbir takımda olmayan güçlerin bir araya geldiğini görürsünüz.

Bu yönetim bu takımla isterse başarır. Başarı için yapılması gereken tek şey bir araya gelmiş bu değerler topluluğunu bir amaç için birlikte hareket eden bir ekibe dönüştürmektir. Yöneten ekiple oynayan ekibi kaynaştırıp, taraftar sorununu da çözerek kentle birlikte tek vücut hareket etmektir.

Bir kez daha söyleyelim. Bu yönetim ekip olmayı başarırsa seneye Süper Lig’deyiz. Bu iyi ve kaliteli insanlar topluluğunu ekip yapacak olan da illaki ve illaki Adil Başkan’dır. Biz kendisine de ekibine de güveniyoruz.

Çünkü biliyoruz ki istiyorlar Ve inanıyoruz ki bu kez olacak. Hem de öyle play-off’a falan gerek kalmadan. Yönetim, teknik kadro ve takımın kalitesi bunu bize söylüyor... Haydi inşaallah... 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz