Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

B.ŞEHİR BURDAYIM DEDİ

P.T.T Ligi temsilcimiz yeni sezona Çaykur Rize karşılaşmasıyla başladı. Öne geçtiği karşılaşmada sayısız gol pozisyonunu değerlendiremedi. Hak etmediği bir mağlubiyet aldı. Arkasından sahamızda alınan Denizli yenilgisi ve Konya’dan da getirilen tek puan. İşte geçen hafta alınan bu bir puan sezonun ilk puanıydı. Mevlana'nın diyarından alınan bu puan inşallah takımıza hayırlı ve uğurlu olur.
Pazar günü akşamı lige iyi bir başlangıç yapan Kayseri Erciyes Sporu ağırladık. Hiç kuşku yok ki kağıt üzerinde rakip favoriydi. Takım olarak, lige hazır girmişlerdi. Hatırı sayılır deneyimli bir kadrosu vardı. GERARD VE İNSA gibi iki kaliteli yabancı futbolcuyu kadrolarında bulunduruyorlar. Bu da bize Kayseri, ekonomisinin Gaziantep şehrinin ekonomisinden daha ileri olduğunun göstergesi olarak göründü. Zira ÜNSAL BAŞKANIN CEBİNDE AKREP VAR. YABANCI VE PAHALI FUTBOLCUYA KARŞI. Gaziantep’in yerlisi olan Başkanım çok iyi bilir."UCUZ ETİN YAHNİSİ YENMEZ" ...B.Şehrin genç kadrosuna kaliteli yabancı futbolcu alınması önündeki engelleri yönetim olarak aşmalıdırlar. Sonuçta FUTBOL BİR TİCARİ OLAYDIR. Ticaretle iştigal edenler; kazançtan kaçamazlar.Kazanılar her maç,TAKIMIN KASASINA GİREN PARADIR.HANGİ TÜCCAR,YAPACAĞI KARI ELİNİN TERSİYLE İTER?
B.Şehir karşılaşmaya iyi başlamadı. Sahaya yerleşemeden Gerard'ın attığı golle yenik duruma düştüler. Moraller bozuldu. Fakat takım oyundan kopmadı.Gençlerimizin ilerleyen dakikalarda direnci arttı.Devre bitmeye yaklaşırken, Ramazan'ın pasıyla buluşan UFUK,skoru eşitleyen golü attı.1-1. Devre bu skorla sonuçlandı.
İkinci yarıya daha iyi başladık. Ömer ile gelişen atakta defansın sebep olduğu PENALTIYI, Ramazan kullandı. Kalleci çeldi. Ama Ramazan takibi bırakmadı. Kaleciden dönen topu ağlara yolladı.2-1 öne geçtik. Rakip bozuldu. Rahat oynamaya başladık. Defanstan seken topla buluşan ÖMER; 3.cü golü filelere yolladı. Skor 3-1 e geldi.Bu gol bize rehavet getirdi.Gerard'ın golüne engel olamadık.3-2 Bu skor kenar yönetimini tedbir almaya yönelti.Ömer - Emrah ve Volkan-Samet değişiklikleri yapıldı.Skoru korumak öncelikli hedef oldu.Topa daha fazla sahip olmaya başladık.Emrah ve Ramazan girdikleri mutlak pozisyonları değerlendiremediler.Kayseri adına uzatma dakisaında İNSA, gollük pozisyonu kaçırdı.
Karşılaşma 3-2 galibiyetimizle bitti.Bu maçla sezonun ilk galibiyetini ve üç puanı kazanmış olduk.Yönetime,hocamıza ve futbolculara moral geldi.Bundan sonra çok daha iyi maçlar çıkartacağımızı düşünüyorum.Tebrikler MEHMET ŞAHAN,TEBRİKLER FUTBOLCU KARDEŞLERİM.HEP BÖYLE OLUN.KAZANMAK GÜZEL.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz