Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

BÖYLE OLMAMALIYDI

Yazmaktan, söylemekten usandık. Bugün ligin dibine demir atmış Gaziantep spor geçen sezonun dördüncüsüydü. Yeni sezona hazırlık döneminden başlayan yanlışlıklar, lige giriş sürecininde de devam etti. Tolunay Hoca, Abdullah Hoca değişiminden sonra Hikmet Karaman'la yola devam kararı alındı. Yalnız bu yola devam kararı Ak Partinin söylemiyle örtüşmüyor. Gaziantepspor ligde düşe kalka gidiyor.
Galatasaray, Gençlerbirliği, Trabzon yenilgileriyle gelinen süreçte takımımız küme düşme korkusunu iyiden, iyiye hissetmeye başladı. Bu korku özel bir korkudur. Kanser hastasının ölümden korkmasına benzer. Ölümden korkan hasta, kaçınılmaz sondan kurtulamaz. Tersine moralini yüksek tutan, hastalıkla savaşmaya ve hastalığı yenmeye uğraşan hasta ise kendine gelir. Allah'ın izniyle şifa bulur. İşte böyle bir ortamda yakalandığı amansız durumdan kurtulmaya çalışan Gaziantepspor, Pazar günü Ordu Sporu ağırladı. Rakibimiz, devre arasında yapmış olduğu transferlerle ikinci yarıya iyi başladı. Üst üste kazandığı maçlarla ligde 35 puana ulaştı. Dokuzuncu sıraya yerleşti. Başına da isim yapmış CUPER'i getirdiler. Deneyimli hoca, arkasına Karadeniz'in spor bilgi, beceri ve desteğini alarak Ordu takımını ligde fırtına gibi uçurmaya başladı. Doğrusunu söylemek gerekirse, bu maç öncesi ben, kendi adıma umutsuzdum. Neden mi? Trabzon da yenildik. Bu hiç önemli değil. Futbolcularımızın yılgınlığı beni umutsuzluğa itti. Hikmet hocam daha iyi çalışmak ve moral yüklemek amacıyla takımı ANTALYA'YA kampa götürdü. Bu hocamın penceresinden güzel görünse de, rakım ve sıcaklık farkının çok yüksek olması soru işaretiydi. Sezon başından beri yaşanan sakatlıklar ve kart cezaları takım dizilişine en büyük engeldi. İşte bu ortamda Hikmet hocam öncelikle defans kurgusunda tadilat yaptı. Defansın ortasına Binya ve Şenol'u yerleştirdi. Sağ kanada Elyasa'yı, Cenk’in yerine ise Muhammet'i alarak oyuna başladı. Deneyimli Emre, Cenk ve Sosa'yı yanına alıp, avını beklemeye başladı.
Hava güneşli, stadı dolduran taraftarlar, güneşten aldıkları ısı ile tribünleri ateşlediler. Sapara'nın direkte patlayan şutu, ateşin üzerine dökülmüş benzin oldu. Maça, atakla başladık. Ama dakikalar 24’ü gösterirken gelişen Ordu atağında, İVAN'IN yersiz ve anlamsız bir şekilde YALÇIN’I düşürüp PENALTIYA sebep olması, ateşlenmiş tribünlere, YANGIN SÖNDÜRÜCÜ etkisi yaptı. Taraftarlar, buz kesti. Culio’nun penaltıyı direğe nişanlaması ve defansımızın topu uzaklaştırması MAÇIN KIRILMA ANIYDI.
Futbolda atamayana atarlar. Sapara’nın kullandığı ceza atışında, topa iyi yükselen Muhammet, kafayla topu ağlara bıraktı. 1-0 öne geçtik. Bu takım moralleri yükseltti. İlk yarıyı önde bitirdik.
Konuk ekip ikinci yarıda da iyiydi. İlk devre JAVİTO, Gaziantep'in sağ kanadını kırdı. İkinci yarı Culio, takımın sağ kanadını vurmaya devam etti. Stancu, Elyasa’nın kanadına sürekli yüklenmeye başladı. Hikmet hocam, yanında Serdar'ın yanında olduğunu hatırladı. Zamanında bir müdahale ile Sezer'in yerine Serdar'ı aldı. Bundan sonra Gaziantepspor’un oyun şablonu değişti. Sezon başından beri ilk kez organize ataklarla rakip kaleye gitmeye başladık. POPOV'UN kaleci SASO'YU geçen pasına Muhammet'in ıskası, konuk takım adına dönüş dakikasıydı. Fakat taraftarlarımız devreye girdi. Takımına sahip çıktı, inanılmaz destek verdi. Cuper'in de JAVİTO'YU oyundan alması ekmeğimize katık oldu. Çok önemli bir maçı kazandık. Bu maçın bahanesi olamaz. Kazanmamız gerekiyordu. Şansa inanmayan Basın Sözcümüze inat, Allah'ın yardımıyla bu maçı kazandık. Hikmet hocayı ve futbolcularımızı kutluyorum.
Gaziantepspor: İki karadeniz ekibi Karabük ve Samsun ile çekişecek. Sonrada Ege ekibi, Manisa ile mücadele edecek. Futbolda Karadeniz hegemonyasını bilen bilir. En iyi organizasyonları Karadeniz ekipleri yapar. Bu tanımın ucu açık. Manisa takımının arkasında ise ZORLU grubu var. Bu nedenle işimiz çok zor. Bu süreçte Gaziantepspor’u seven tüm taraftarlarımız elinden ne geliyorsa, gücü neye yetiyorsa takıma destek olmalıdır. Karabük'ün Eskişehir'i yenmesi nedeniyle MANİSA'DAN mutlaka puanla dönmemiz gerekir. Bunu başaracak güçteyiz.
Gelelim B.Şehir'e: Takımımız, cumartesi günü Akhisar'ı konuk etti. Kamil Ocak'ın bakıma alınması ile Gaski Stadyumuna kaydırılan maça ilgi azdı. Geçen hafta Bolu'yu deplasmanda yenen takımımız, maça galibiyet parolasıyla çıktı. RAMAZAN ile golü bulup öne de geçti. Fakat devre boyunca bir defa dahi kalemize gelmeyen konuk ekip, ceza atışında topu Şehmus'la buluşturdu. Şehmus, kaleci ONUR'UN hatasını affetmedi. Skoru eşitledi.1-1 Devre bu skorla bitti.
İkinci yarı tarafların çabası üstünlük sağlayacak golü getirmedi. Özellikle KENAN'IN akıl almaz durgunluğuna Serdar, Ramazan ve Ahmet de katılınca, gol bulamadık. Konuk ekibin organize savunması gole izin vermedi. Puanlar paylaşıldı.
B.Şehir Belediye spor, geçen seneki istikrarlı yapısından uzaklaşıyor. Bu takımın dışarıdan görülen hiçbir sorunu yok. Fakat geçen seneyi mumla arıyoruz. Ne demiş atalarımız. Üzüm üzüme baka baka kararır. Büyükşehir, Gaziantepspor’a bakmamalı... Başarılar.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz